Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 7858
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brak konkretów z Ratusza ws. KPR–u

Piątek, 11 września 2015, 13:42
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2015, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Brak konkretów z Ratusza  ws. KPR–u
Fot. Przemek Kaczałko
Burza w szklance wody – tak zdaniem przedstawiciela prezydenta Jeleniej Góry, można opisać doniesienia medialne o niewystarczającym wsparciu Miasta dla jedynego w najwyższej klasie rozgrywkowej klubu KPR (piłka ręczna kobiet). – Miasto zadeklarowało określoną kwotę minimalną, zgodną z uchwałą Rady Miejskiej i ta kwota co do złotówki zostanie wypłacona – powiedział dzisiaj (11.09) przed południem na konferencji prasowej rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezariusz Wiklik.

Nie jest tajemnicą, że potrzeby klubów sportowych są znacznie wyższe, szczególnie klubu, który w sportach drużynowych jako jedyny promuje stolicę Karkonoszy w całej Polsce, z sukcesami. Miasto Jelenia Góra jest z kolei największym sponsorem tych zespołów, ale nakłady na sport kwalifikowany znacznie odbiegają od tych w innych miastach. Dla przykładu Nowy Sącz (84 tysiące mieszkańców, a więc najbardziej zbliżony do Jeleniej Góry) przeznacza na kluby i stowarzyszenia sportowe 3 miliony złotych, z czego piłkarski pierwszoligowiec Sandecja otrzymał 1,64 mln zł, a Olimpia/Beskid (piłka ręczna, Superliga kobiet) 400 tysięcy. W Nowym Sączu od kilku lat kluby narzekają na zbyt niskie wsparcie miasta, więc działacze jeleniogórscy mają powody do zdumienia, gdyż na sport kwalifikowany pula wyniosła 600 tysięcy zł, a na sport młodzieżowy przeszło 1 mln zł. Argumentem władz nie może być też udostępnianie obiektów sportowych bez opłat, bowiem to norma w większości miast, że nie wlicza się kosztów utrzymania obiektów do dotacji. Porównanie z Nowym Sączem najlepiej obrazuje podejście władz do sportu, który jest doskonałą formą promocji miasta, przy czym popularyzuje aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

- Oczekujemy na rozliczenie klubu z poprzedniej transzy – powiedział rzecznik Miasta. Klub określa zapotrzebowanie do końca roku na 120 tys. zł. Druga transza, o której mówi przedstawiciel prezydenta (52 tys. zł.) nie pokryje potrzeb zespołu Superligi, ale jak mówi Cezariusz Wiklik, Miasto chce pomóc klubowi poprzez znalezienie sponsorów prywatnych.

Rzecznik poinformował również, że klub na ten rok otrzymał wsparcie w wysokości 508 tysięcy zł (wlicza się w to sport kwalifikowany, młodzieżowy, promocję oraz stypendia). Minimalne zapotrzebowanie KPR-u na samą Superligę to 500 tysięcy złotych, do tego należy doliczyć koszty funkcjonowania grup młodzieżowych, które również odnoszą sukcesy na szczeblu centralnym.

Cezariusz Wiklik zaprzecza, jakoby przedstawiciele Miasta składali podczas wakacji obietnice dodatkowego wsparcia finansowego w rozmowach z zarządem Klubu Piłki Ręcznej.

O godz. 13:00 zaplanowano w sprawie klubu obrady Komisji Sportu Rady Miejskiej Jeleniej Góry..

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
438
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group