Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6673
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brak konkretów z Ratusza ws. KPR–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 września 2015, 13:42
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2015, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Burza w szklance wody – tak zdaniem przedstawiciela prezydenta Jeleniej Góry, można opisać doniesienia medialne o niewystarczającym wsparciu Miasta dla jedynego w najwyższej klasie rozgrywkowej klubu KPR (piłka ręczna kobiet). – Miasto zadeklarowało określoną kwotę minimalną, zgodną z uchwałą Rady Miejskiej i ta kwota co do złotówki zostanie wypłacona – powiedział dzisiaj (11.09) przed południem na konferencji prasowej rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezariusz Wiklik.

Nie jest tajemnicą, że potrzeby klubów sportowych są znacznie wyższe, szczególnie klubu, który w sportach drużynowych jako jedyny promuje stolicę Karkonoszy w całej Polsce, z sukcesami. Miasto Jelenia Góra jest z kolei największym sponsorem tych zespołów, ale nakłady na sport kwalifikowany znacznie odbiegają od tych w innych miastach. Dla przykładu Nowy Sącz (84 tysiące mieszkańców, a więc najbardziej zbliżony do Jeleniej Góry) przeznacza na kluby i stowarzyszenia sportowe 3 miliony złotych, z czego piłkarski pierwszoligowiec Sandecja otrzymał 1,64 mln zł, a Olimpia/Beskid (piłka ręczna, Superliga kobiet) 400 tysięcy. W Nowym Sączu od kilku lat kluby narzekają na zbyt niskie wsparcie miasta, więc działacze jeleniogórscy mają powody do zdumienia, gdyż na sport kwalifikowany pula wyniosła 600 tysięcy zł, a na sport młodzieżowy przeszło 1 mln zł. Argumentem władz nie może być też udostępnianie obiektów sportowych bez opłat, bowiem to norma w większości miast, że nie wlicza się kosztów utrzymania obiektów do dotacji. Porównanie z Nowym Sączem najlepiej obrazuje podejście władz do sportu, który jest doskonałą formą promocji miasta, przy czym popularyzuje aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

- Oczekujemy na rozliczenie klubu z poprzedniej transzy – powiedział rzecznik Miasta. Klub określa zapotrzebowanie do końca roku na 120 tys. zł. Druga transza, o której mówi przedstawiciel prezydenta (52 tys. zł.) nie pokryje potrzeb zespołu Superligi, ale jak mówi Cezariusz Wiklik, Miasto chce pomóc klubowi poprzez znalezienie sponsorów prywatnych.

Rzecznik poinformował również, że klub na ten rok otrzymał wsparcie w wysokości 508 tysięcy zł (wlicza się w to sport kwalifikowany, młodzieżowy, promocję oraz stypendia). Minimalne zapotrzebowanie KPR-u na samą Superligę to 500 tysięcy złotych, do tego należy doliczyć koszty funkcjonowania grup młodzieżowych, które również odnoszą sukcesy na szczeblu centralnym.

Cezariusz Wiklik zaprzecza, jakoby przedstawiciele Miasta składali podczas wakacji obietnice dodatkowego wsparcia finansowego w rozmowach z zarządem Klubu Piłki Ręcznej.

O godz. 13:00 zaplanowano w sprawie klubu obrady Komisji Sportu Rady Miejskiej Jeleniej Góry..

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Le1Kiepury 11-09-2015 14:09
Wziasc zniszczyc zlikwidowac a na sali przyjac syryjczykow. Wsparcie miasta przekazac na pomoc frankowicza i muzumanom
~dlaczego 11-09-2015 14:34
do jasnej cholery nie podano wydatków na sport innych miast ,?
~kibic 11-09-2015 14:41
mam nadzieję, że miasto pomoże też innym klubom w poszukiwaniu sponsorów. Mam na myśli zwłaszcza te, które podjęły już jakieś kroki samodzielnie zamiast ciągłego marudzenia i narzekania w mediach.
~kibic 11-09-2015 14:50
mam nadzieję, że miasto pomoże też innym klubom w poszukiwaniu sponsorów. Mam na myśli zwłaszcza te, które podjęły już jakieś kroki samodzielnie zamiast ciągłego marudzenia i narzekania w mediach.
~kibic2 11-09-2015 14:53
To składali te deklaracje wsparcia dla klubu czy nie? Klub twierdzi, że tak to ktoś tu się mija z prawdą !
~mio 11-09-2015 16:53
Bez pomocy Miasta żaden klub nie będzie funkcjonował. Taka jest prawda, ale radni Jeleniej Góry nigdy tego nie rozumieli i nie zrozumieją, bo nie chcą tego zrozumieć. Załatwienie prywatnego sponsora to nic innego jak żebranie i proszenie o pomoc. Reklama na koszulkach, na stronie internetowej klubu, na badach przy boisku, na plakatach meczowych to żadna reklama i wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo kto w ogóle na to zwraca uwagę? Owszem, są wyjątki, ale te wyjątki nazywają się "wielkie kluby z ogromnymi możliwościami medialnymi". Niech mi ktoś powie jaki sponsor widnieje na koszulkach SPR Lublin? 98% z was nie ma pojęcia bez patrzenia na zdjęcia z jakiegoś meczu. A jaki sponsor widnieje na koszulce piłkarzy Realu Madryt? To chyba wie każdy, kto choć troszkę interesuje się sportem ...
~mio 11-09-2015 17:00
... dlatego też oferta klubu, który daje potencjalnemu sponsorowi w/w miejsca reklamowe jest po prostu nieopłacalna. Biznes to biznes, nie ma miejsca na sentymenty. Co innego współpraca z władzami miasta. Gdyby Rada Miasta weszła w jakiś układ ze sponsorem, np. upust na podatek gruntowy, pierwszeństwo przy przetargach, itp narzędzia to zupełnie inna rozmowa. Ale niestety do tego trzeba się przyłożyć i zrobić to zgodnie z prawem, odpowiednimi uchwałami i przede wszystkim jasnością w tego typu sprawach. A jak jest z tym, każdy wie. Reasumując ... Jelenia Góra może się uczyć od innych miast na każdej płaszczyźnie działania.
~cabaret_politica 11-09-2015 18:02
Tak jest, siniora/sinior @mio, Jelenia Góra może się uczyć od innych miast, gmin, i wiosek, i to nie tylko na tym polu. Dlatego Pan Prezydent powinien natychmiast wysłać Pana Prezydenta, wraz z całą resztą niekumatych urzędników, na szkolenie, może najpierw do Jeżowa Sudeckiego, bo tam sport stoi na wyższym poziomie.
~kosiarz 11-09-2015 18:28
a tak fajnie i pięknie było, chodzić na piłkarki ręczne, które były w EXTRALIDZE...zepsuliście zarządcy "WIELCE"
~lupo 11-09-2015 20:46
Mam nadzieję że Pan Cezariusz Wiklik dokładnie przedstawi jak obliczył te 508 tysięcy zł. !!! Można rzucać cyframi na oślep i wmawiać mieszkańcom ile to się dało tu, ile tam .... Skoro Pan podał kwotę to proszę o szczegóły. I jeszcze jedno żeby być precyzyjnym: dostało ??? czy łącznie dostanie ??? Bo końcówka w wyrazie: dostało/dostanie robi wielką różnicę !!!! Ale nie omieszkam dociec prawdy.
~Mity i Fakty 12-09-2015 9:27
508.000 tys Matematyka Wiklika Tom I dla żłobków i przedszkoli. Dodawanie : Przykład 1 . Oblicz na podstawie poniższych danych środki wpłacone do KPR Jelenia Góra przez miasto Jelenie Góra. Jeśli wynik dodawania będzie mniejszy niż 508.000 zł zaokrąglij do tej kwoty. 280.000 - dotacja wspieranie sportu + 48.000 - dwie umowy na marketing i promocję miasta + 70.000 - szkolenie dzieci i młodzieży ( rodzice sami płaca za stroje , obozy,- trenerzy pracują społecznie) Razem 120 dzieci. + ---------------------------------------------------------------- = 508.000 zł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group