Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2843
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bożonarodzeniowe zamieszanie

Czwartek, 22 grudnia 2016, 7:19
Aktualizacja: Piątek, 23 grudnia 2016, 8:15
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Bożonarodzeniowe zamieszanie
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Czy w Jeleniej Górze naprawdę nie można nic zrobić na czas, skoro nawet bożonarodzeniowe ozdoby pojawiły się z opóźnieniem ? – pyta nasz Czytelnik Witek. – W wielu miejscowościach piękne dekoracje świąteczne można było zobaczyć od początku grudnia, a u nas jak zwykle zainstalowano je z poślizgiem. I ile to kosztowało? – dopytuje jeleniogórzanin.

Obecnie w centrum Jeleniej Góry już czuje się ducha zbliżających się dużymi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Jednak, jak podkreśla nasz Czytelnik, instalacje wykonano z opóźnieniem. - Karpacz, Szklarska Poręba czy Kowary od pierwszych dni grudnia były pięknie przyozdobione, a w Jeleniej Górze przyjezdni na próżno szukali świątecznych akcentów, bo ich po prostu nie było – dodaje jeleniogórzanin.

Rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik wyjaśnia, że wina za opóźnienia spoczywa na wykonawcy. - Procedura wyboru wykonawcy została przeprowadzona w odpowiednim czasie, ale firma, która złożyła najtańszą ofertę po prostu nie wykonała zadania na czas – mówi C. Wiklik. – Choinka przy Ratuszu stanęła dwa dni później, niż zaplanowano, a jeszcze później powieszono ozdoby na wytypowanych ulicach. – Dlatego na wykonawcę nałożone zostaną kary finansowe za każdy dzień opóźnienia – dodaje C. Wiklik.

Według umowy, aranżacja bożonarodzeniowych dekoracji miała być gotowa do 5 grudnia. Prace wykonywało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB z Gliwic, które złożyło najtańszą ofertę z kwotą prawie 199 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group