Piątek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 5742
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KARPACZ: Boże Ciało w Karpaczu. Uroczyście i z udziałem turystów

Czwartek, 23 czerwca 2011, 17:06
Aktualizacja: 17:10
Autor: Petr
JELENIA GÓRA/KARPACZ: Boże Ciało w Karpaczu. Uroczyście i z udziałem turystów
Fot. Jakub Thauer
Uroczysta procesja ku czci Najświętszego Sakramentu, nie tylko z udziałem mieszkańców, lecz także turystów odbyła się dzisiaj w Karpaczu z okazji święta Bożego Ciała. Parafian i wszystkich przybyłych gości poprowadził ks. Zenon Stoń, proboszcz Kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

– Chrystus jest centrum Kościoła. Dzisiejsze święto ma na celu uwypuklenie prawd wiary i Kościoła. W Polsce przyjęła się tradycja dzieci komunijnych, niosących poduszki procesyjne i sypiących kwiaty, jak również ludzi, którzy są związani z Kościołem niosących chorągwie. W naszej parafii p.w. Najświętszej Marii Panny procesje odbywają się co roku, lecz co dwa lata pogoda nam dopisuje. Tak było i w tym roku. W procesji Bożego Ciała uczestniczą nie tylko mieszkańcy Karpacza, ale i także turyści przybywający do naszego miasta – mówił ks. Zenon Stoń, proboszcz Kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu.

Istotnie bowiem, podczas dzisiejszego Bożego Ciała dopisała zarówno pogoda, jak i ilość osób uczestniczących w procesji, w tym – mieszkańców miasta, dzieci komunijnych oraz turystów, którzy przy okazji robili zdjęcia „perle Karkonoszy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group