Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8301
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Bomba Artyśnicka” w Teatrze im. C.K. Norwida

Środa, 24 sierpnia 2011, 11:08
Aktualizacja: 11:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Bomba Artyśnicka” w Teatrze im. C.K. Norwida
Fot. Organizatorzy
Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w Teatrze im. K.C. Norwida w Jeleniej Górze rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Tańca, podczas którego jeleniogórzanie będą mieli okazję podziwiać występy rewelacyjnych tancerzy z Polski i naszego regionu. Imprezę poprowadzi Jacek Grondowy.

W orientalnych, jazzowych, hip-hopowych, rock&roll’owych oraz latynoamerykańskich rytmach na scenie zaprezentują się: Rozalia Wiśniewska, Katarzyna Tonkowicz, Kinga Kruszewska, Agata Michalik, Marta Michalska, Jadwiga Sobieszczuk, Patrycja Zając, Tancerze ze „Szkoły Tańca Kurzak i Zamorski” oraz Formacja Skywalkers.

Do grona artystów z Jeleniej Góry dołączą również Duet Anny Miadzielec i Jacka Tarczyło. Obecnie tworzą oni najlepszą seniorską parę w historii rock & rolla akrobatycznego w Polsce. Tańcząc razem od trzech lat już piętnaście razy byli w finale turniejów klasy głównej. Jako jedyni stanęli na podium Mistrzostw Świata, zdobyli Mistrzostwo Europy Formacji, a w 2010 r. zdobyli wicemistrzostwo Pucharu Świata. W ubiegłym roku dostali się do wielkiego finału III edycji programu telewizyjnego ,,Mam Talent”.

Kolejną atrakcją dla widzów będzie występ Formacji UDS z Lublina. To również finaliści III edycji programu „Mam Talent”. Obecnie są jedną z najlepszych formacji w Polsce zajmującą się tańcem nowoczesnym. Udział w TVN-owskim programie nie jest ich pierwszym sukcesem. Trenują od blisko trzech lat. Są finalistami mistrzostw świata i Europy, wielokrotnymi mistrzami i wicemistrzami Polski oraz wielokrotnymi mistrzami okręgu lubelskiego. Na co dzień trenują w Studio Tańca UDS.

Na koniec wieczoru organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Rada Przyjaciół Harcerstwa oraz Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury, proponują niepowtarzalny koncert muzyki tanecznej inspirowanej kulturą i folklorem góralskim. Gooral - to jeden z tegorocznych gwiazd OPENER Festiwal w Gdyni, producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Występują z nim: Tomasz Jabko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Pod koniec kwietnia ukazała się debiutancka płyta wykonawcy pt.„ETHNO ELEKTRO”. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą).

Szczegóły imprezy są dostępne na www.cieplice.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group