Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11790
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Boisko prawie gotowe

Czwartek, 7 kwietnia 2022, 13:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Boisko prawie gotowe
Fot. Przemek Kaczałko
Na ten moment Handlówka czekała ok. 20 lat. Przy ul. ks. Kostiala powstało boisko wielofunkcyjne, którego brakowało w zasobach Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze.
Praktycznie wszystko zostało zrobione - pozostało uporządkowanie i odbiór - powiedziała Renata Rachwał, dyrektorka ZSLiZ Nr 2. - Na boisku będzie można trenować m.in. piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę. To rozładuje naszą niewielką salę gimnastyczną - podkreśliła dyrektorka.

W latach 90. i na początku nowego millenium lekcje wychowania fizycznego odbywały się jeszcze na podłożu asfaltowym, z czasem również ono się nie nadawało. Handlówka była ostatnią szkołą miejską bez boiska zewnętrznego, ale to się wkrótce zmieni.

Brakowało tego bardzo - nie mieliśmy się gdzie wyżyć. Sala gimnastyczna jest mała i niska, więc np. w siatkówkę ciężko było grać, ale kolejnym uczniom na pewno będzie łatwiej i przyjemniej - powiedziała Angelika Skupień, uczennica klasy IV. - Jestem dosyć wysportowany i w sali nie mieliśmy takich możliwości. Mam nadzieję, że młodsze roczniki skorzystają, będą wykorzystywać w pełni to boisko i będą wygrywać zawody międzyszkolne - dodał Kamil Gajewski, który również kończy edukację na poziomie szkoły ponadpodstawowej.
Były to trudne czasy, nie mieliśmy boiska i małą salę gimnastyczną, ale prowadziliśmy lekcję wf-u. Teraz to boisko poprawi nam bazę. Nie będziemy musieli chodzić do parku garnizonowego, na Paulinum czy na Grzybek - powiedział Robert Chmiel, nauczyciel wychowania fizycznego w Handlówce. - Jak 3 klasy przychodziły do małej sali gimnastycznej, to sprawiało to problemy. Na pewno pomoże to nam przygotować się do zawodów międzyszkolnych - dodał nauczyciel, który pracuje w ZSLiZ Nr 2 od 32 lat i doskonale pamięta przełom XX i XXI wieku, kiedy Handlówka straciła możliwość prowadzenia zajęć na boisku zewnętrznym.

Wkrótce pierwsze zajęcia na nowym boisku, na które Handlówka zasłużyła.

Twoja reakcja na artykuł?

24
83%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2225
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group