Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9064
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Bogdan Koca zagrał Bogdana

Wtorek, 29 grudnia 2009, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Bogdan Koca zagrał Bogdana
Fot. Archiwum
Polsko–niemiecki film w reżyserii Roberta Glińskiego „Świnki” z udziałem obecnego dyrektora Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze wciąż zbiera bardzo dobre recenzje i nagrody na festiwalach filmowych. Premiera w polskich kinach przewidziana jest na 26 lutego 2010 roku.

W zrealizowanym latem 2008 dramacie „Świnki” Bogdan Koca wcielił się w postać…Bogdana, który wraz z żoną Marią (Dorota Wierzbicka-Matarelli), córką Agatą (Katarzyna Pyszyńska) i 16-letnim synem Tomkiem (w tej roli Filip Garbacz) mieszka w małym miasteczku przy granicy polsko-niemieckiej, gdzie doskwiera bezrobocie i ubóstwo. Po drugiej stronie rzeki leżą bogate Niemcy.

Tomek jest dobrym uczniem, zainteresowanym astronomią i zafascynowanym grą w piłkę nożną (jego trenerem jest ojciec). Któregoś dnia wraz z kilkoma innymi rówieśnikami zaczyna zarabiać i sprzedaje się niemieckim pedofilom. Chłopak nie ma pojęcia o brutalnych kolejach losu, które go czekają.

Bardzo głęboko poruszający obraz „Świnki” (Piggies), którego tytuł alternatywny brzmi „Do widzenia, Tomku” (Ich, Tomek), został uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury pod przewodnictwem Istvána Szabó na Festiwalu Kina Europejskiego w Les Arcs we Francji. Film otrzymał także Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino" w Poznaniu.

Młody odtwórca głównej roli Tomka - Filip Garbacz odebrał nagrodę za debiut aktorski na XXXIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2009 w Gdyni oraz Wyróżnienie Specjalne na prestiżowym 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group