Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8893
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Bliżej natury u Hauptmannów w Szklarskiej Porębie

Wtorek, 20 września 2011, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: Agrafka
SZKLARSKA PORĘBA: Bliżej natury u Hauptmannów w Szklarskiej Porębie
Fot. ....
Wystawę autorską malarstwa Aleksandry Bibrowicz–Sikorskiej pt. „Bliżej natury” można już podziwiać w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Wystawa zorganizowana jest w ramach Festiwalu Sztuki Włókna "Warsztat Twórczy – Kowary 2011.

Aleksandra Bibrowicz-Sikorska jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w 1959 r. na Wydziale Malarstwa w pracowni profesora Piotra Potworowskiego. Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, miniaturą tkacką, tkaniną unikatową i papierem czerpanym. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i zagranicą, ma także na koncie liczne prezentacje indywidualne. Jej prace są zarówno w zbiorach prywatnych, jak i publicznych. Artystka jest laureatką wielu nagród.

W 2007 r. brała udział w Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Zdobyła medal Civitas e Mari – „tym, którzy odważnie realizują marzenia”. W 50-lecie twórczości artystycznej otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni w 2008 r. Od 1993 r. jest twórcą Międzynarodowego Nadbałtyckiego Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni, w Trójmieście i Polsce północnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group