Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9627
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bitwa o podatki

Sobota, 27 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 14:01
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Utrzymania na dotychczasowym poziomie podatków od budynków i gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz wykorzystywanych do prowadzenia działalności w zakresie udzielenia świadczeń zdrowotnych, domagała się na ostatniej sesji rady miejskiej Jeleniej Góry część radnych.

Byli to głównie ci rajcy, którzy sami prowadzą własne firmy.

Ich zdaniem podniesienie stawek podatku od nieruchomości sprawi, że miasto nie będzie przyjazne przedsiębiorcom, a potencjalni nowi inwestorzy nie przyjdą tu.

W tegorocznym budżecie miasta co czwarta złotówka pochodzi właśnie z podatków od nieruchomości. Daje to kwotę ponad 24 milionów złotych. Zdaniem władz miasta, zamrożenie na dotychczasowym poziomie stawek, które obowiązują od dwóch lat, skutkowałoby ubytkiem dochodów miasta w przyszłym roku o 3 miliony złotych.

Prezydent miasta zaproponował, poza dwoma przypadkami, stawki podatków od nieruchomości w maksymalnej wysokości, dopuszczonej przez ministerstwo finansów. Według projektu, za metr kwadratowy powierzchni budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, przedsiębiorcy mieliby płacić w przyszłym roku 17,98 zł.

- To jest niesprawiedliwe, żeby takie same stawki płacili przedsiębiorcy działający w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich i np. w Goduszynie - mówił radny Zbigniew Ładziński, który od kilku lat opowiadając się za niższymi stawkami, podaje ten przykład. I tym razem również przekonywał radę, że zna przedsiebiorców, którzy np. rozbierają dachy z niektórych swoich nieruchomości, by dzięki temu płacić mniejsze podatki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
959
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group