Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9373
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bike–skate park w Cieplicach na ukończeniu

Czwartek, 6 grudnia 2012, 7:53
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2012, 9:00
Autor: Mea
Jelenia Góra: Bike–skate park w Cieplicach na ukończeniu
Fot. Mea
Do końca tygodnia prawdopodobnie zostanie ukończony pierwszy etap budowy bike–skate parku, który powstaje na stadionie przy ul. Lubańskiej. – Cieszymy się bardzo, że wreszcie będzie miejsce, gdzie można trenować skoki na bmx–ach – mówi rowerzysta z Cieplic.

– To młodzież wybierała elementy, z których ma składać się park rowerowo-deskowy, pomagała również przy jego budowie, a za pomoc otrzymała od wykonawcy tzw. rurkę, do jazdy i skoków – podkreślił Robert Futerhendler, przewodniczący zarządu jednostki pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowisko Cieplice”.

Na specjalnej, gładkiej, betonowej płycie o wymiarach 20 x 25 m ustawiono już platformę BMX, dwa quarterpipe oraz spine. To wyposażenie udało się zakupić dzięki oszczędnościom powstałym w przetargu na budowę płyty. W budżecie na ten cel zaplanowano bowiem 200 tys. zł, a wykonawca płyty zaoferował ok. 97 tys. zł. Wyposażenie dostarczyła firma Funattack z Gdańska, która wygrała przetarg z ofertą opiewającą na kwotę 102,5 tys. zł.

– Przydałoby się jeszcze oświetlenie i zadaszenie, wtedy moglibyśmy jeździć nawet w zimie. Tak właśnie zabezpiecza się skate parki w Czechach, gdzie jeździmy trenować. Dzięki wiacie latem jest cień, a zimą nie pada śnieg i można skakać, bez strachu, że się poślizgnie – mówi rowerzysta z Cieplic.
Jeśli nie w tym roku, to może w przyszłym uda się wybudować wiatę. - Chcielibyśmy uzupełnić bike-skate park o oświetlenie i zadaszenie. Próbowaliśmy rozmawiać z browarami, by wypożyczyły nam duże namioty, jak na razie nie udało się jednak – tłumaczy Robert Futerhendler.

W przyszłym roku ma być wybudowana druga płyta o tych samych wymiarach, na której ustawione będzie kolejne wyposażenie bike-skate parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group