Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7395
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Bike Maraton z Michałem Kwiatkowskim

Środa, 13 sierpnia 2014, 23:09
Aktualizacja: 23:15
Autor: MDvR
Szklarska Poręba: Bike Maraton z Michałem Kwiatkowskim
Fot. użyczone
Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie VII edycja tegorocznej serii Bike Maraton. Będzie to wyjątkowy Bike Maraton z kilku powodów. Po pierwsze Bike Maraton Szklarska Poręba będzie częścią Festiwalu Rowerowego, czyli najstarszego zlotu
miłośników wszystkich dyscyplin i odmian rowerowania.

Będzie to już 18 odsłona tego święta kolarzy, w tym roku festiwal rozpoczyna się już w czwartek, 14 sierpnia, od wycieczek – do wyboru wyjazd na trasę MINI Bike Maraton z Maciejem Grabkiem lub Rodzinny Rajd Rowerowy z Henrykiem Sytnerem, dziennikarzem radiowej Trójki. Drugim elementem wyróżniającym ten Bike Maraton spośród innych będzie obecności wyjątkowego gościa. Honorowym starterem Bike Maratonu będzie Michał Kwiatkowski, dobrze znany wszystkim zawodowy kolarz wraz z adeptami jego szkółki kolarskiej Copernicus z Torunia. Popularny „Kwiato” da sygnał do startu VII edycji BM a także będzie obecny na dekoracjach. A w niedzielę 17 sierpnia nie lada gratka - każdy będzie mógł wybrać się na trening z „Kwiatkiem”. Spotykamy się o godz. 10.00 przy apartamentach Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie Średniej.

Ale wcześniej bo już w sobotę, punktualnie o godz. 11.00, zawodnicy uczestniczący w Bike Maratonie wyjadą na trasy VII edycji tegorocznej serii najpopularniejszych maratonów MTB w Polsce. Tym razem, tak jak zawsze, Maciej Grabek z ekipą przygotowali trzy trasy do wyboru. Najkrótszy dystans MINI, przeznaczony dla mniej zaawansowanych kolarzy liczy 23 km, średni dystans MEGA to 55 km i sporo podjazdów, a więc wybierający się na tą trasę muszą mieć sporo kondycji. GIGA to najdłuższy, królewski dystans tej edycji, wyzwanie dla prawdziwych twardzieli, dla których nie straszna trasa licząca 75 km po najtrudniejszych karkonoskich ścieżkach.

Bike Maraton w Szklarskiej Porębie to także raj dla najmłodszych kolarzy górskich. Przez cały czas trwania festiwalu działać będzie Strefa Dziecka, czyli specjalnie przygotowany tor przeszkód do pokonania na rowerze . W sobotę odbędą się Junior Trophy czyli Dziecięcy Bike Maraton. Hotel Interferie Bornit**** w Szklarskiej Porębie zadba by naszym milusińskim nie doskwierał głód, serwując darmowe pasta party dla najmłodszych.

Więcej informacji dotyczących Bike Maraton na Festiwalu Rowerowym w Szklarskiej Porębie na stronach: www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group