Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5743
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bierności mieszkańcy nie wybaczą

Czwartek, 22 października 2009, 15:11
Aktualizacja: 15:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bierności mieszkańcy nie wybaczą
Jerzy Pokój i Marcin Zawiła
Fot. TEJO
Od wielu już lat mieszkańcy Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości oraz kolejne władze samorządowe miasta zabiegały o budowę obwodnicy południowej, pozwalającej na rozładowanie korków samochodowych, które coraz bardziej blokują przejazd przez centrum – piszą w liście otwartym poseł Marcin Zawiła i przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój.

To kolejna odsłona zamieszania po wtorkowej decyzji rady miasta, która nie wyraziła zgody na dofinansowanie przez miasto budowy obwodnicy południowej. List skierowano do wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego oraz posłów Marzeny Machałek, Kazimierza Michała Ujazdowskiego oraz Adama Lipińskiego.

– Koncepcja jej przebiegu powstała przed wielu laty, kiedy miastem kierował przedstawiciel SLD, prezydent Józef Kusiak. Wielki koszt całego przedsięwzięcia spowodował, że jego realizację powszechnie wiązano z uruchomieniem programów Unii Europejskiej. Cała rada miasta i wszystkie ugrupowana polityczne w tym czasie wsparły tę ideę – piszą autorzy listu.

– Obecni posłowie ubiegający się o poparcie Mieszkańców Ziemi Jeleniogórskiej deklarowali w czasie kampanii wyborczej poparcie dla tego projektu. Po ostatnich wyborach budowa obwodnicy miasta została zakwalifikowana do realizacji funduszy UE jako projekt strategiczny. Na Dolnym Śląsku status taki otrzymała tylko obwodnica Wrocławia, co pozwoliło na pominięcie trudnego i czasochłonnego procesu konkursowego – czytamy.

Marcin Zawiła i Jerzy Pokój podkreślają, że w chwili, kiedy jedynie zapewnienie finansowania wkładu własnego przez miasto dzieli nas od rozpoczęcia prac przy budowie wspomnianego traktu, radni stają oporem.

– Nastąpiła zupełnie niezrozumiała zmiana stanowiska części radnych. Radni PiS, SLD i Dolny Śląsk XXI głosując przeciw lub wstrzymując się od głosu, zablokowali uchwałę kredytową i tym samym realizację, wcześniej im znanego i akceptowanego projektu – stwierdzają politycy.

– W tej kryzysowej sytuacji proszę i apelujemy do Państwa posłów o włączenie się w negocjacje mające na celu przerwanie szkodliwych dla naszego Miasta działań części radnych. Wierzymy, że nasza wspólna aktywność w obronie inwestycji, której realizację obiecywaliśmy wyborcom, doprowadzi do przełamania impasu w radzie miasta, troska o dobro wspólne weźmie górę nad nieodpowiedzialną grą polityczną. Bierności w tej sprawie mieszkańcy Miasta nigdy nam nie wybaczą – konkludują Jerzy Pokój i Marcin Zawiła

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
203
Tak
33%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group