Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7136
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Biegiem i na rowerze...

Sobota, 27 lipca 2019, 18:11
Aktualizacja: 18:13
Autor: MDvR
Region: Biegiem i na rowerze...
Fot. użyczone
Nowy organizator, odświeżona formuła i nowe pomysły, ale idea wciąż ta sama. Tego dnia organizatorzy zapraszają do Kowar wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek i stawiają sobie nowe wyzwania. Już 15 sierpnia będzie można się sprawdzić w jednej z trzech sportowych dyscyplin – będzie bowiem bieg alpejski o długości 9,5 km (VI Bieg Górski Kowary – Okraj), będzie kolarski wjazd szosą (XXII Kolarski Wjazd Kowary – Okraj), którego trasa mierzy 13 km i będzie też Uphill MTB o długości 9,5 km.

Z podnóża Karkonoszy na jedną z najbardziej znanych karkonoskich przełęczy. Brzmi nieźle i całkiem zachęcająco! Przewyższenie ponad 600 m gwarantowane! Zapisy do wszystkich trzech wyścigów oczywiście już działają, a zgłosić się można przez stronę zawodów https://okraj.uphillrace.pl/

Opłaty startowe drożeją po 1 sierpnia, a na razie wynoszą, odpowiednio: MTB – 70 PLN, szosa – 70 PLN, bieg alpejski – 60 PLN. Dla mieszkańców Kowar opłata jest niższa i niezmienna i wynosi tylko 40 PLN. Wszyscy zawodnicy otrzymają w ramach opłaty startowej m.in. medal na mecie i pamiątkową koszulkę. Będą oczywiście punkty odżywcze, depozyt i odpowiednio oznakowana trasa. Biuro zawodów będzie się mieścić przy ul. 1- go Maja w Kowarach przy Urzędzie Miasta. Biuro będzie czynne już dzień przed zawodami i numery startowe będzie można odbierać od godziny 18:00 do 20:00. W dniu imprezy biuro będzie czynne od godziny 8:00 rano.

W świąteczny poranek 15 sierpnia jako pierwsi wystartują kolarze górscy – oni ruszą na trasę wspinaczki na Przełęcz Okraj (1046 m) o godzinie 10:00. O 11:00 nastąpi start dla biegaczy górskich i początek biegu alpejskiego (w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich zawody posiadają kategorię I). W samo południe, o 12:00, na trasę wyruszą kolarze szosowi. Będzie to indywidualna jazda na czas, więc zawodnicy startować będą pojedynczo, w równych odstępach czasowych. Meta zahaczy o czeskie Pomezne Boudy i Malą Upę, a imprezę zakończą dekoracje zwycięzców, które rozpoczną się od godziny 15:00.

Organizator tegorocznego ścigania na trasie Kowary – Okraj zaprasza też na pozostałe imprezy, które jeszcze w tym roku nam zostały – przede wszystkim na cykl maratonów MTB Bike Maraton i wyścigi szosowe Szosowy Klasyk, a także na finał cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg i bieg alpejski 4F Świeradów RUN, który odbędzie się 14 września. Szykuje się też nowy uphill, bo przecież Grabek Promotion organizuje też kultowy wjazd na Śnieżkę! Być może Kowary – Okraj stanie się godnym przeciwnikiem dla Uphill Race Śnieżka!

Więcej o biegowej i kolarskiej rywalizacji na trasie Kowary – Okraj: https://okraj.uphillrace.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group