Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3423
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bieg na... sześć łap

Piątek, 7 grudnia 2018, 10:01
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2018, 9:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bieg na... sześć łap
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbyła się impreza integrująca miłośników czworonogów. "Bieg na 6 łap" zgromadził kilkadziesiąt osób, które odbyły wspólny spacer, brały udział konkursach i wspierały Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

W trakcie imprezy można było zapoznać się z techniką pierwszej pomocy weterynaryjnej, przygotowano też miejsce na ognisko z kiełbaskami, które było doskonałą okazją do integracji.

Zanim uczestnicy zasiedli przy ogniu, odbyli spokojny spacer z udziałem psów ze Schroniska dla Małych Zwierząt. Swoje stoisko mieli też uczniowie z Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, a dodatkowe atrakcje zapewnili strażacy z OSP Sobieszów.

Jak zaznaczyła kierownik schroniska Anna Nikołajuk, tego typu inicjatywy są bardzo ważne dla środowiska miłośników psów i innych zwierząt.

To wspaniała impreza. Pokazujemy nasze pieski ze schroniska, które zdecydowanie nadają się do adopcji. Podczas tego biegu na 6 łap widać, że spokojnie mogą chodzić – oczywiście poszczekają na siebie, ale to tak, jak w człowiekiem – jeden coś powie nie tak, źle popatrzy i psy mają tak samo – powiedziała kierowniczka schroniska.

W imprezie brały też udział osoby, które wcześniej zaadoptowały pupila ze schroniska i są bardzo zadowolone ze swojej decyzji.

Początki były trudne, ale szkolenie i czas spędzony z nim sprawiły, że wszystko idzie do przodu – powiedział pan Daniel, który adoptował psa z jeleniogórskiego schroniska. - Zachęcam wszystkich, żeby zainteresowali się adopcją ze schroniska – u nas wszyscy są zadowoleni. Urwis bardzo lubi nasze dzieci – dodał zadowolony uczestnik imprezy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group