Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9333
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biedronka w dawnym Hortexie? To tylko plotka

Czwartek, 21 sierpnia 2014, 8:38
Aktualizacja: Piątek, 22 sierpnia 2014, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Biedronka w dawnym Hortexie? To tylko plotka
Fot. Angela
– Ratujcie Plac Ratuszowy, bo zaraz będą tu wjeżdżać ciężarówki z zaopatrzeniem Biedronki, która ma powstać w miejscu restauracji „Cztery Pory Roku” pod arkadami – z takim apelem zadzwoniła do nas wczoraj (20.08) jedna z mieszkanek zabytkowej części miasta. Informacja dotarła również do władz miasta, ale okazała się nieprawdziwa. – Nikt z Biedronki się do nas nawet nie zwracał z pytaniem o ten lokal – dementuje plotkę Ewa Koziara, przedstawicielka spółki „Cztery Pory Roku”.

- To skandal, żeby w zabytkowej części miasta powstawało coś takiego – mówiła Czytelniczka. – Jako mieszkańcy Placu Ratuszowego, mówimy tym planom „Nie!”. Może jeszcze uda się zmienić tę decyzję, inaczej ludzie wyjdą z transparentami na Plac Ratuszowy – dodała.

Prezydent Marcin Zawiła powiedział, że i do niego dotarła informacja o lokalizacji dyskontu spożywczego Biedronka w dawnej restauracji Hortex, a do niedawna Cztery Pory Roku, ale nikt oficjalnie tego nie potwierdził. – Mam nadzieję, że to nieprawda – stwierdził M. Zawiła. – Obiekt jest jednak w rękach prywatnych i nie wiadomo na co zostanie przeznaczony. Jednak w tej strefie obowiązuje ograniczenie tonażu, więc ciężarówki z towarem dla Biedronki nie mogłyby tu wjeżdżać. By zapobiec takim sytuacjom na przyszłość oraz kontrolować, co powstaje w centrum miasta, zaprzestaliśmy sprzedaży lokali miejskich. Są one jedynie wydzierżawiane z przeznaczeniem na konkretny cel – dodał prezydent Jeleniej Góry.

Ewa Koziara natomiast dementując plotkę dodaje: W miejscu restauracji Cztery Pory Roku powstanie na pewno coś nowego, mamy kilka propozycji, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji, więc nie będę mówiła o szczegółach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group