Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8025
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bieda kłuje w serca i oczy

Piątek, 17 października 2008, 15:11
Aktualizacja: 15:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bieda kłuje w serca i oczy
Fot. Archiwum Organizatora
Jak to jest być ubogim, bezdomnym i traktowanym gorzej od zwierzęcia oraz jak zmienić sytuację ludzi ubogich – o tym przekonali się dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych, którzy obchodzili dzisiaj Światowy Dzień Walki z Ubóstwem.

Mimo że tak wielu spotyka się ubogich ludzi, niewielu ludzi czy instytucji pamięta o Światowym Dniu Walki z Ubóstwem, który przypada na 17 października. Inicjator obchodów ŚDWzU ojciec Józef Wrzesiński powiedział, że tam, gdzie ludzie skazani są na życie w nędzy, łamane są prawa człowieka. Jednoczenie się dla ich poszanowania jest najświętszym obowiązkiem.

Obojętni na te słowa nie pozostali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze. W placówce już po raz drugi odbyły się obchody tego święta. W tym roku uczniowie wzięli udział w konkursie „Połóżmy kres ubóstwu”.

Jego celem było uświadomienie młodzieży, że każdy, nawet mało doświadczony, może pomóc wyjść z nędzy i bezdomności osobom dotkniętym tym problemem, że są instytucje zajmujące się ludźmi, którzy stanęli w obliczu życiowej tragedii – mówi Sylwia Czesna, jedna z organizatorek.

Do obchodów w zespole szkół włączyli się również przedstawiciele jeleniogórskich instytucji działających na rzecz ludzi dotkniętych ubóstwem. Ekspertami, udzielającymi młodzieży niezbędnych informacji, a następnie oceniającymi wyniki ich pracy byli Małgorzata Ogrodnik, kierownik Działu Pomocy Środowiskowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Urszula Sobol, pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Małgorzata Winiarska, rzecznik bezdomnych ze Schroniska im. Św. Brata Alberta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group