Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6698
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwony polonez

Niedziela, 13 maja 2018, 8:20
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2018, 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Biało–czerwony polonez
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami wyjątkowe wydarzenie, które wpisuje się w obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki i uczniowie z uzdrowiskowej części Jeleniej Góry zaprezentowali wczoraj (12.05) Biało–czerwonego poloneza cieplickiego, który odbył się na Placu Piastowskim.

Kolejne wydarzenie w ramach 45. Wiosny Cieplickiej przyciągnęło do uzdrowiskowej części Jeleniej Góry sporo mieszkańców, którzy tym razem mogli podziwiać przedszkolaków i uczniów szkół średnich we wspólnym polonezie. Inicjatywa cieplickich środowisk z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 2 oraz Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej na czele, cieszyła się znakomitym odbiorem, bowiem do wspólnego tańca zaproszono przedszkolaków, którzy podbijali serca obserwatorów.

W styczniu jeleniogórscy maturzyści rozpoczynając sezon studniówkowy tańczyli poloneza na Placu Ratuszowym, co spotkało się ze znakomitym odbiorem mieszkańców. Podobne wydarzenie postanowiono zorganizować w Cieplicach, z udziałem młodszych kolegów i koleżanek. - Na pewno pracy było więcej, bo jeździłem do przedszkoli i szkół uczyć poloneza, ale wielkie podziękowania dla wychowawczyń tych placówek, które też mnie wspomagały w nauczeniu tego układu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i wyszło pięknie - nie krył radości Jakub Kiślański, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych i II LO. Jak przyznaje nauczyciel, przygotowania były czystą przyjemnością. - Dzieci z przedszkoli były bardzo chętne do współpracy i miło się z nimi pracowało - podkreślił inicjator poloneza.

- Fantastyczne wydarzenie. Mam nadzieję, że stanie się cykliczne - oceniła pani Mariola, ciepliczanka. - Pogoda dopisała, dzieci i młodzież pięknie zatańczyli - dodał pan Józef.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group