Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11464
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwony polonez

Niedziela, 13 maja 2018, 8:20
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2018, 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Biało–czerwony polonez
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami wyjątkowe wydarzenie, które wpisuje się w obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki i uczniowie z uzdrowiskowej części Jeleniej Góry zaprezentowali wczoraj (12.05) Biało–czerwonego poloneza cieplickiego, który odbył się na Placu Piastowskim.

Kolejne wydarzenie w ramach 45. Wiosny Cieplickiej przyciągnęło do uzdrowiskowej części Jeleniej Góry sporo mieszkańców, którzy tym razem mogli podziwiać przedszkolaków i uczniów szkół średnich we wspólnym polonezie. Inicjatywa cieplickich środowisk z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 2 oraz Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej na czele, cieszyła się znakomitym odbiorem, bowiem do wspólnego tańca zaproszono przedszkolaków, którzy podbijali serca obserwatorów.

W styczniu jeleniogórscy maturzyści rozpoczynając sezon studniówkowy tańczyli poloneza na Placu Ratuszowym, co spotkało się ze znakomitym odbiorem mieszkańców. Podobne wydarzenie postanowiono zorganizować w Cieplicach, z udziałem młodszych kolegów i koleżanek. - Na pewno pracy było więcej, bo jeździłem do przedszkoli i szkół uczyć poloneza, ale wielkie podziękowania dla wychowawczyń tych placówek, które też mnie wspomagały w nauczeniu tego układu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i wyszło pięknie - nie krył radości Jakub Kiślański, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych i II LO. Jak przyznaje nauczyciel, przygotowania były czystą przyjemnością. - Dzieci z przedszkoli były bardzo chętne do współpracy i miło się z nimi pracowało - podkreślił inicjator poloneza.

- Fantastyczne wydarzenie. Mam nadzieję, że stanie się cykliczne - oceniła pani Mariola, ciepliczanka. - Pogoda dopisała, dzieci i młodzież pięknie zatańczyli - dodał pan Józef.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
460
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
27%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group