• Środa, 15 sierpnia 2018
  • Godz. 18:25
  • Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
  • Czytających: 5862
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Biało–czerwony polonez

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 maja 2018, 8:20
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2018, 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami wyjątkowe wydarzenie, które wpisuje się w obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki i uczniowie z uzdrowiskowej części Jeleniej Góry zaprezentowali wczoraj (12.05) Biało–czerwonego poloneza cieplickiego, który odbył się na Placu Piastowskim.

Kolejne wydarzenie w ramach 45. Wiosny Cieplickiej przyciągnęło do uzdrowiskowej części Jeleniej Góry sporo mieszkańców, którzy tym razem mogli podziwiać przedszkolaków i uczniów szkół średnich we wspólnym polonezie. Inicjatywa cieplickich środowisk z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 2 oraz Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej na czele, cieszyła się znakomitym odbiorem, bowiem do wspólnego tańca zaproszono przedszkolaków, którzy podbijali serca obserwatorów.

W styczniu jeleniogórscy maturzyści rozpoczynając sezon studniówkowy tańczyli poloneza na Placu Ratuszowym, co spotkało się ze znakomitym odbiorem mieszkańców. Podobne wydarzenie postanowiono zorganizować w Cieplicach, z udziałem młodszych kolegów i koleżanek. - Na pewno pracy było więcej, bo jeździłem do przedszkoli i szkół uczyć poloneza, ale wielkie podziękowania dla wychowawczyń tych placówek, które też mnie wspomagały w nauczeniu tego układu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i wyszło pięknie - nie krył radości Jakub Kiślański, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych i II LO. Jak przyznaje nauczyciel, przygotowania były czystą przyjemnością. - Dzieci z przedszkoli były bardzo chętne do współpracy i miło się z nimi pracowało - podkreślił inicjator poloneza.

- Fantastyczne wydarzenie. Mam nadzieję, że stanie się cykliczne - oceniła pani Mariola, ciepliczanka. - Pogoda dopisała, dzieci i młodzież pięknie zatańczyli - dodał pan Józef.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bhj 13-05-2018 19:50
Dziękuję
użytkownik facebook 14-05-2018 6:32
Dzieciom z klas pierwszych też się należą brawa. Reporter ich nie zauważył? 😂
~ 14-05-2018 9:21
Super widowisko. Wzruszyłam się strasznie. Brawo za pomysł .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Praca dla Filipińczyków?  18
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 14.08.2018 r.  
Miej świadomość
Powstanie Warszawskie 1944  30
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  81
Aktualności
Wycieczki z przewodnikiem po Jeleniej Górze  
Aktualności
Kwiaty za elektroodpady  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group