Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwona w "13"

Sobota, 27 października 2018, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 28 października 2018, 8:17
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Biało–czerwona w "13"
Fot. Użyczone
Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze dumnie akcentuje swoją polskość. W przeddzień stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości przy głównym wejściu placówki stanął wysoki maszt, na którym powiewa, widoczna z daleka, biało–czerwona flaga. Inicjatorem tego akcentu jest zaprzyjaźniony z przedszkolem społecznik Mariusz Synówka, który ufundował maszt.
- Byłem kiedyś w Słowenii, gdzie moją uwagę zwróciła jedna ze szkół, przy której stał przeogromny maszt z bardzo dużą flagą – wyjaśnia genezę swojego pomysłu Mariusz Synówka. – Wtedy zacząłem się zastanawiać, dlaczego w Polsce placówki oświaty tak dumnie nie akcentują swojej narodowości. I postanowiłem zapoczątkować zmiany na swoim podwórku. Tuż przez obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę ufundowałem pierwszy maszt mając nadzieję, że inne przedszkola i szkoły zrobią to samo u siebie. Szkoda, że ktoś odgórnie (centralnie) tego nie zapoczątkował i nie wprowadza tego w ramach bieżących inwestycji, czego przykładem jest szkoła w Jeżowie Sudeckim, którą oddano we wrześniu br., a masztu przy jej głównym wejściu nie ma – dodaje społecznik.

W oficjalnym przekazaniu masztu uczestniczyła grupa sześciolatków Biedronek.

- To dla nas niezwykła lekcja patriotyzmu, szczególnie ważna w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Ewa Duziak, dyrektor przedszkola. – Nasze dzieci co poniedziałek będą wciągały flagę Polski na maszt. Już teraz wiele o tym mówią i bardzo się z tego cieszą. Myślę, że dzięki temu prostemu elementowi nasza nauka patriotyzmu będzie miała teraz zupełnie nowy, głębszy wymiar – dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group