Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2246
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezwzględność gangsterów

Poniedziałek, 26 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2007, 12:19
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bezwzględność gangsterów
Fot. Archiwum
Porwali, wywieźli do lasu, połamali rękę, grozili. W ten sposób chcieli wymusić zwrot wierzytelności i oszustwo od 34-letniego mężczyzny. Działali na zlecenie?

To prawie jak scenariusz filmu gangsterskiego, choć rzecz zdarzyła się niedawno w jeleniogórskiej rzeczywistości.
Trzech mieszkańców miasta w wieku 20, 29 i 27 lat wpadło w policyjną zasadzkę po tym, jak w bandycki sposób próbowali odzyskać zwrot pieniędzy od 34-latka.

Mężczyzna był winien 1000 złotych. „Zaopiekowało się” nim trzech bandziorów, którzy dłużnika porwali i wywieźli do lasu.
– Tam chcieli zmusić go do podpisania dokumentów na wyłudzenie dotacji w kwocie 200 tys. euro z jednego z jeleniogórskich banków – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przestępcy byli bezwględni. Zagrozili porwanemu ciężkim pobiciem, co zresztą po części uczynili, bo połamali mu rękę. Nakazali następnego dnia stawić się w ustalonym miejscu z dokumentami niezbędnymi do podpisania umowy kredytu.

Porwany pokrzywdzony, zanim udał się na wyznaczone miejsce spotkania, powiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze urządzili zasadzkę, która okazała się skuteczną pułapką dla bandziorów. Wpadli 21 marca na terenie osiedla Zabobrze. Ze względu na dobro śledztwa, policjanci nie informowali wcześniej o tym zdarzeniu.

Porywacze trafili do policyjnej izby zatrzymań. Za pozbawienie wolności, wymuszenie rozbójnicze, uszkodzenie ciała oraz groźby sprawcy mogą spędzić nawet 10 lat za kratkami. Dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na trzy miesiące. Kartoteki sprawców nie są czyste: byli już karani za kradzieże.
– Sąd odstąpił od aresztowania najmłodszego ze sprawców z uwagi na fakt, iż nie był on w przeszłości karany, uczy się oraz przyznał się do zarzucanych mu czynów – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Sprawa jest rozwojowa. Sprawdzane są powiązania sprawców nie tylko z jeleniogórskim „półświatkiem”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group