Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5173
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpłatny basen tylko dla dzieci z miejskich przedszkoli?

Sobota, 29 marca 2014, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 marca 2014, 11:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bezpłatny basen tylko dla dzieci z miejskich przedszkoli?
Fot. Angela
– Moje dziecko jest poszkodowane podwójnie, bo nie dostało się do miejskiego przedszkola , a teraz jeszcze nie może skorzystać z bezpłatnej nauki pływania, bo jest ona finansowana przez Miasto tylko dla dzieci z przedszkoli publicznych – skarży się pani Ewelina, mama sześciolatka z Jeleniej Góry. W tej sprawie do prezydenta miasta wpłynęło pismo od wszystkich jeleniogórskich przedszkoli niepublicznych.

Dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczające do miejskich przedszkoli oraz z oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy publicznych szkołach podstawowych uczą się od 17. marca nieodpłatnie pływać w Termach Cieplickich. Ich zajęcia sfinansowało Miasto, przekazując na ten cel do końca roku 250 tys. zł brutto.

- Każda grupa przedszkolna oraz oddział przedszkolny funkcjonujący przy szkołach podstawowych korzysta z baseny raz w miesiącu przez 90 minut – informuje Paweł Domagała, naczelnik wydziału Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze.

Z bezpłatnych zajęć korzysta 1011 dzieci w wieku 5- 6 lat z placówek miejskich. Teraz o takie bezpłatne lekcje pływania wnioskują rodzice maluchów z przedszkoli niepublicznych oraz właściciele przedszkoli prywatnych.

- Czym się różni moje dziecko od dzieci uczęszczających do przedszkoli miejskich? – pyta pan Adam, ojciec pięciolatka. – My też płacimy podatki, więc chcemy by nasze dzieci były traktowane na równi z innymi – dodaje pani Karolina.

Zastępca prezydenta Mirosław Dzika potwierdza, że w tej sprawie do prezydenta trafiło pismo z podpisami niemal wszystkich przedszkoli niepublicznych.

- Prezydent zastanawia się co z tym zrobić, bo w budżecie na wszystko brakuje pieniędzy – wyjaśnia wiceprezydent M. Dzika. – Myślę, ze decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu – dodaje.
Tymczasem Miasto informuje, że od lat finansuje naukę pływania dla uczniów wszystkich klas III publicznych szkół podstawowych w ramach miejskiego programu „Powszechna Nauka Pływania”. W roku szkolnym 2013/2014 programem objętych jest 706 uczniów.

- Ponadto Miasto przystąpiło do projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” wdrażanego przez Ministerstwo Sportu i Turystki za pośrednictwem Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Realizatorem na terenie Dolnego Śląska jest Dolnośląska Federacja Sportu - zajęcia powinny ruszyć jeszcze w bieżącym roku szkolnym – dodają urzędnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group