Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16122
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpłatne warsztaty i animacje dla rodzin w sobotę

Środa, 4 września 2019, 9:04
Aktualizacja: Piątek, 6 września 2019, 14:29
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Bezpłatne warsztaty i animacje dla rodzin w sobotę
Fot. Przystań Twórcza
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury zaprasza już w najbliższą sobotę (07.09) o godz. 11.00 na warsztaty dla rodzin z dziećmi i seniorów pt. „Najpiękniejsze Bajki z lat 80’ ” oraz spektakl „Kot w Butach” Teatru Blaszany Bębenek, które odbędą się na terenie zielonym przy siedzibie Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze (przy SP nr 6). Wstęp wolny.
Zapraszamy na warsztaty dla rodzin z dziećmi, nawiązujące do czasów PRL-u m.in. ręczne malowanie talerzy m.in. z motywami bajek z lat 80’, czy też fantazyjne malowanie na deskach i deseczkach – bo przecież …fantazja jest od tego. Będzie także malowanie buziek i nie tylko… Nie zabraknie małego spektaklu – tym razem „Kot w butach” w wykonaniu oryginalnego Teatru Blaszany Bębenek – zachęcają do udziału organizatorzy.

"Kot w butach" to spektakl, który opowiada o magicznym czworonogu, przemawiającym ludzkim głosem i chodzącym w pięknych, skórzanych butach. Tematem baśni są przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienia życia młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękna i dobrą królewną.

Warsztaty realizowane są w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180 o współfinansowaniu mikroprojektu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Projekt realizowany jest z okazji 30. Rocznicy upadku komunizmu, którą obchodzić będzie zarówno Polska, jak i Czechy w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group