Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7520
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpłatna mammografia w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Piątek, 21 sierpnia 2020, 12:09
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:34
Autor: WAC
Fot. organizator
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań w Kowarach 3 września w godzinach od 10.00 do 16.00 obok marketu Biedronka (plac przy muszli koncertowej), ul. Władysława II Jagiellończyka. Badania będą się odbywać w ramach finansowanego przez NFZ Programu Profilaktyki Raka Piersi.

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz – proszą organizatorzy akcji. - W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
76
- zachować dotychczasowy kompromis
51%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
34%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
7%
- całkowity zakaz aborcji.
8%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group