Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9448
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpiecznie nad wodą – w przedszkolach

Wtorek, 16 stycznia 2018, 6:35
Autor: Anna Bartkiewicz
Jelenia Góra: Bezpiecznie nad wodą – w przedszkolach
Fot. Użyczone
W ramach swojej działalności Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra, w okresie ferii zimowych od 15 do 26 stycznia prowadzi zajęcia pod nazwą „Bezpiecznie nad wodą” dla dzieci z przedszkoli miejskich w Jeleniej Górze.

- Od lat nasz klub pływacki w ramach zajęć z nauki pływania uczy dzieci jak bezpiecznie przebywać w wodzie. Na zajęciach nie tylko uczymy dzieci technik pływackich, ale również tego co robić żeby być bezpiecznym nad wodą i wodzie, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, gdzie możemy bezpiecznie pływać. Doskonale wiemy jakim zagrożeniem może być woda jeśli nie mamy umiejętności pływackich oraz wiedzy na temat tego jak się zachowywać spędzając czas na basenie czy na plaży. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy przeprowadzić zajęcia dla przedszkolaków. Zajęcia są bezpłatne, robimy to w ramach naszej działalności i odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci. Muszę też przyznać, że jesteśmy mile zaskoczeni tym jak chętnie przedszkola zgłaszają swój udział w zajęciach, co bardzo nas cieszy - mówi Marcin Binasiewicz, trener pływania prowadzący zajęcia w ramach akcji.

Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra podkreśla, że do udziału w zajęciach zgłosić się mogą również przedszkola niepubliczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Klub planuje prelekcje prowadzić również przed okresem wakacyjnym.

- Chodzi nam o to, żeby nie tylko dzieci uczęszczające na zajęcia z nauki pływania wiedziały jak być bezpiecznym. Chcemy te wiedzę przekazać wszystkim przedszkolakom- mówi Marcin Binasiewicz.

W czasie zajęć dzieci m.in. dowiadują się kim jest ratownik, gdzie można bezpiecznie pływać, poznają podstawowe znaki ostrzegawcze i informacyjne związane z zasadami przebywania nad wodą, uczą się bezpiecznej pozycji jaką należy przyjąć podczas zagrożenia w wodzie i przyswajają wiele innych ważnych informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2299
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group