Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8747
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczna kwesta

Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:27
Autor: TEJO
Przed XIV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policja zwiera szyki. Zapowiada wzmocnione patrole nie tylko w miejscach koncertów, lecz także na ulicach, gdzie będą kwestowali wolontariusze.

– W nadchodzącą niedzielę na służbę uda się blisko 200 policjantów, w przewadze będą to funkcjonariusze ubrani po cywilnemu – zapowiada komisarz Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej komendy miejskiej.

Patrole postarają się nie dopuścić do kradzieży i rozbojów na osobach kwestujących. Pomogą też organizatorom akcji w utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku.

– Wolontariuszom odradzamy odwiedzanie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, podwórek, ciemnych bram, a po zapadnięciu zmroku, parków i skwerów – przypomina kom. Bagrowska.

Policja apeluje do kwestujących, aby nie chodzili sami. Najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół. Dzieciom i młodzieży powinny towarzyszyć osoby dorosłe.

– W przypadku ewentualnego napadu pamiętajcie, że życie i zdrowie są najważniejsze. Nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki. Starajcie się zapamiętać wygląd sprawców – radzą stróże prawa. Napadnięci powinni głośno wzywać pomocy i jak najszybciej zawiadomić policję.

Nie jest wykluczone, że pod wolontariuszy będą podszywali oszuści. – Zbierający datki muszą posiadać identyfikator oraz oznakowaną puszkę na pieniądze. Kwestujący nie będą także chodzić po domach, a jedynie zbierać pieniądze na ulicach – zapewnia Marian Łata z harcerskiego sztabu orkiestry.

Przewiduje się, że XIV finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze i okolicach weźmie udział blisko 300 wolontariuszy. Dołączy do nich policja.

– Przekażemy głównemu organizatorowi akcji pieniądze, które zebrane zostaną wśród policjantów, jak i pracowników cywilnych garnizonu jeleniogórskiego. Ponadto wystawimy na licytację maskotkę policyjną „Komisarza Lwa” – zapowiada komisarz Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group