Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8385
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczna droga do szkoły – już jutro pierwszy dzwonek

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 13:07
Aktualizacja: 13:08
Autor: 112
Jelenia Góra: Bezpieczna droga do szkoły  – już jutro pierwszy dzwonek
Fot. Archiwum
Od 1 września do końca tygodnia jeleniogórscy policjanci będą czuwać pod szkołami nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły” policjanci pomagać będą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych. Patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Ponadto policjanci informować będą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Policjanci będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group