Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5261
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezkrwawe łowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Dariusz Gudowski
Pięćdziesiąt pięć barwnych fotografii przedstawiających portrety 40 gatunków ptaków to najnowsza wystawa w Muzeum Przyrodniczym.

Zdjęcia są dziełem braci Krzysztofa i Marka Martinich z Wrocławia, z wykształcenia i zamiłowania ornitologów. Ich pasja pochodzi jeszcze z lat dzieciństwa.

– Dziś są uznanymi fotografikami ptaków. Stosują zarówno tradycyjną technikę fotografii analogowej jak i digiscoping, czyli technikę fotografii cyfrowej z zastosowaniem lunety. Dzięki temu mogą fotografować nawet niewielkie ptaki z dużej odległości nie przeszkadzając im i nie płosząc ich – informuje Andrzej Paczos, dyrektor Muzeum Przyrodniczego.

Krzysztof Martini zawodowo zajmuje się fotografią, natomiast Marek jest nauczycielem biologii w jednym z wrocławskich liceów.
Na bezkrwawe ptasie łowy jeżdżą głównie w dolinę Odry oraz nad zbiornik w Mietkowie. Często penetrują inne zakątki Polski, a także ptasie skupiska za granicą.

Fascynujące fotografie będzie można oglądać w Muzeum Przyrodniczym do 15 kwietnia. To znakomite uzupełnienie stałej ekspozycji, która prezentuje wypchaną muzealną kolekcję ptaków z całego świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~DiMaX 9-02-2007 21:43
Bylem tam i dużo się dowiedziałem. Warto było <hehe> :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group