Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7599
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez zmiany organizacji ruchu będą kraksy

Piątek, 18 czerwca 2010, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 19 czerwca 2010, 8:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bez zmiany organizacji ruchu będą kraksy
Fot. Angela
Wymuszenie pierwszeństwa to standardowa przyczyna kolizji, jakie w tym tygodniu powtarzają regularnie przy Baszcie Grodzkiej na skrzyżowaniu ulic Grodzkej i placu kard. Wyszyńskiego. Wczorajsze zdarzenie było już trzecim takim przypadkiem. Tym razem kierowca seata wyjeżdżający z Grodzkiej nie przepuścił jadącego ulica główną kierowcy lexusa.

Mimo że sprawa została zakwalifikowana przez policję jako kolizja drogowa, zostanie skierowana do sądu. Uznany przez policję sprawca nie przyjął bowiem mandatu w wysokości 500 zł oraz sześciu punktów karnych. Jego zdaniem winę za zderzenie się pojazdów ponosi współuczestnik kolizji.

Do zderzenie się pojazdów doszło około godziny 14.30. Z ustaleń, jak i relacji świadków wynika, że kierujący samochodem marki Seat, kiedy skręcał w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierującemu lexsusem.

– Dodatkowo sprawcy zostało zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – mówi mł. asp. Kacper Krauze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Jak mówią funkcjonariusze na feralnym skrzyżowaniu konieczna jest zmiana organizacji ruchu.

– Nie po raz pierwszy apelujemy do zarządcy drogi o jakąkolwiek zmianę organizacji ruchu, bo każdy manewr lewoskrętu na tym skrzyżowaniu, czy to wyjeżdżając z ulicy Grodzkiej, czy przy jeździe ulicą Wyszyńskiego, jest bardzo trudny. O każdej porze dnia jest tu bardzo duże natężenie ruchu – mówi mł. asp. Kacper Krauze.

Do czasu pojawienia się tych zmian funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie tu szczególnej ostrożności i rozsądku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group