Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez powtórki z oblężenia

Wtorek, 28 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2007, 14:45
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bez powtórki z oblężenia
Fot. D. Gudowski
Aeroklub wprowadzi ułatwienia przed kolejnym najazdem fanów na lotnisko.

Przed niedzielnym koncertem Rynkowskiego i De Mono nie było spotkania służb odpowiedzialnych za porządek. W imprezie wzięło udział kilka tysięcy fanów. Nie wszyscy byli zadowoleni z organizacji. Aeroklub nie chce powtórki z minionej niedzieli podczas kolejnej dużego koncertu, którego areną będzie lotnisko już w najbliższą sobotę.

Jacek Musiał, dyrektor AJ, zapewnia, że zrobił wszystko, aby w niedzielę jak najlepiej przyjąć fanów Ryszarda Rynkowskiego, zespołu De Mono oraz pozostałych gwiazd, które wystąpiły podczas festynu i wieczornego koncertu.

Przypomnijmy, że wielu miało zastrzeżenia co do organizacji imprezy. Narzekano na zbyt małe parkingi i wygórowaną cenę za możliwość zostawienia samochodu. – 10 złotych. Sugerowano również, że aeroklub zarobił na koncercie krocie. – Nie zarobiliśmy na tym ani złotówki – ripostuje Musiał.

– Nie my zajmowaliśmy się organizacją koncertu – podkreśla. – Aeroklub za darmo udostępnił płytę lotniska. A opłata wyznaczona za parkowanie może wydawać się wysoka, ponieważ po takiej imprezie trzeba odnowić zryty przez samochody teren i posiać nową trawę. – Nie jest to skąpstwo czy chciwość aeroklubu, ale realne koszty renowacji płyty – wyjaśnia Jacek Musiał. Tym bardziej, że to AJ płaci za energię potrzebną do podświetlenia sceny podczas jej montażu i demontażu.

Dodaje, że w górskich kurortach parkingi są jeszcze droższe (15 złotych w Karpaczu), a zostawienie auta przy starówce w Jeleniej Górze kosztuje 5 złotych za godzinę. – Gdyby aeroklub urządzał więcej imprez, opłacalnym by było obniżenie ceny za parking. Ale wydarzeń na lotnisku jest stosunkowo mało – mówi Jacek Musiał.

Po niedzielnym najeździe na lotnisko (według niektórych liczba słuchaczy przekroczyła kilka tysięcy osób – dokładnych danych brak, bo wstęp był bezpłatny) wciąż jeszcze trwa sprzątanie płyty.
– Ktoś zostawił ostre przedmioty, przez co jeden z samolotów miał awarię – podkreśla dyrektor aeroklubu.

Jacek Musiał robi wszystko, aby w nadchodzącą sobotę (1 września na płycie lotniska będzie Festiwal Piasta a wieczorem wystąpią grupy HA-DWA-O W oraz FARBA) nie doszło do powtórki z niedzielnych incydentów.

Aeroklub chce zwiększyć powierzchnię parkingów. Samochody można by zostawiać już od ulicy Wincentego Pola.

J. Musiał oczekuje też, że będzie spotkanie służb mundurowych odpowiedzialnych za utrzymanie porządku. – Tego elementu zabrakło przed niedzielnym koncertem. Aeroklub nie jest w stanie sam zapewnić wszystkim ochrony. Tym bardziej, że są do pilnowania drogie samoloty. Na lotnisku stacjonują bowiem piloci wraz z maszynami, którzy biorą udział w mistrzostwach Polski.

Jacek Musiał prosi też fanów rockowych imprez, aby zadbali o utrzymanie porządku na płycie lotniska. Obsługa, która sprząta, może nie zauważyć jakiegoś przedmiotu pozostawionego przez zebranych. Skutki mogą być przykre, jeśli przebije na nim koło startujący lub lądujący samolot.

Dodatkowymn elementem sobotniego święta będzie dekoracja pilotów, którzy zwyciężą podczas rozpoczynających się w środę 50. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group