Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7744
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzcińsko: Będzie remont kamiennych piwnic?

Niedziela, 20 stycznia 2019, 6:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 13:08
Autor: WAC
Trzcińsko: Będzie remont kamiennych piwnic?
Fot. użyczone
Do końca stycznia mieszkańcy Trzcińska mogą się wypowiedzieć, czy popierają pomysł samorządowców z gminy Janowice Wielkie, którzy chcieliby wyremontować i zagospodarować kamienne piwnice w pobliżu świetlicy wiejskiej.

Piwniczki znajdujące się w centrum Trzcińska wykorzystywano przed II wojną światową do przechowywania żywności oraz lodu ściąganego z gór do pobliskiej restauracji, mieszczącej się w obecnym budynku świetlicy wiejskiej. W ostatnim okresie były one głównie dzikim wysypiskiem śmieci oraz miejscem biesiad miejscowego „elementu”.

Według planów Urzędu Gminy, w piwniczkach, które zostały już uporządkowane, miałaby powstać tzw. izba pamięci, w której byłyby wyeksponowane tablice przedstawiające historię wsi oraz atrakcje przyrodnicze znajdujące się w jej okolicy. Turyści oraz rowerzyści znaleźliby w nich także schronienie w razie niepogody.

Konsultacje społeczne to jeden z wymogów formalnych, aby Gmina mogła skutecznie ubiegać się o pozyskanie środków z Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Ducha Gór” na realizacje swoich planów. Gra idzie o 20 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

44
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group