Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5908
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie przegląd latarni

Środa, 7 listopada 2018, 6:31
Aktualizacja: Czwartek, 8 listopada 2018, 6:52
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Będzie przegląd latarni
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Po naszej interwencji wymieniono uszkodzoną latarnię przy ul. Chełmońskiego w Jeleniej Górze. Firma Tauron Dystrybucja obiecuje też, że wykona w najbliższym czasie przegląd wszystkich słupów oświetleniowych przy tym trakcie. To efekt zgłoszenia okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się, że boją się chodzić przy tych latarniach, bo większość z nich została „zjedzona przez rdzę”.

O skorodowanej latarni, która spadła na ulicę tuż za przejeżdżającym autem pisaliśmy w ostatnich dniach października. Wówczas Bożena Tarłowska mieszkająca nieopodal mówiła, że wielokrotnie zgłaszano właścicielowi, czyli firmie Tauron konieczność wymiany słupów oświetleniowych, które są w fatalnym stanie technicznym.

- Od wielu lat nie było tu nikogo, kto by sprawdził, ile z tych latarni powinno zostać wymienionych – mówiła Bożena Tarłowska. - A my jako mieszkańcy boimy się, że spadną nam one na głowę i kogoś zabiją. Wczoraj rano latarnia spadła tuż za przejeżdżającym samochodem. Tą drogą chodzą rodzice z małymi dziećmi do przedszkola. Czy naprawdę musi dojść do tragedii, by usunięto zagrożenie wiszące nad naszymi głowami? – pytała Bożena Tarłowska.

Obecnie uszkodzona latarnia została już wymieniona na nową. Łukasz Zimnoch, rzecznik dolnośląskiego oddziału firmy Tauron Dystrybucja nie potrafił nam odpowiedzieć na pytanie, kiedy ostatnio przeprowadzono przegląd techniczny lamp przy ul. Chełmońskiego, ale zapewnił, że niebawem zostanie on zlecony.

- W najbliższym czasie taki przegląd techniczny zostanie wykonany i wówczas będziemy wiedzieli, w jakim stanie technicznym są pozostałe słupy oświetleniowe. Wtedy też podjęta zostanie decyzja dotycząca wymiany lub pozostawienia obecnych urządzeń – dodaje Łukasz Zimnoch.

Do sprawy wrócimy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
23%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group