Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5903
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie lepiej na Nadbrzeżnej

Niedziela, 15 czerwca 2008, 8:10
Aktualizacja: 12:02
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Będzie lepiej na Nadbrzeżnej
Droga dojazdowa od strony ulicy Nadbrzeżnej do Karola Miarki aż prosi się o remont.
Fot. TEJO
Mieszkańcy jednego z najbardziej zaniedbanego traktu w mieście żalą się, że przez lata powstało tu mnóstwo zaniedbań, a miasto zupełnie o nich zapomniało.

– Najgorzej, że nie ma oświetlenia, ani jednej lampy. Późną porą łatwo można dostać w „dziób”, nie mówiąc już o upadku na tragicznej nawierzchni – mówi Mariusz Zyzało, który mieszka tu już dziewiąty rok. – Kawałek asfaltu i kilka lamp, to jest podstawa – dodaje.

Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, zapewnia, że już za dwa, trzy tygodnie ruszą prace remontowe na ul. Nadbrzeżnej. – Przetarg został już rozstrzygnięty, jest wykonawca i pieniądze z budżetu państwa, które otrzymaliśmy na usuwanie skutków powodzi.

Jak wiadomo ul. Nadbrzeżna wielokrotnie była zalewana przez Kamienną. Podczas prac remontowych nawierzchnia zostanie utwardzona i wzmocniona, wyłożona tłuczniem i pokryta emulsją asfaltową na długości 1,7 tys. metrów. Na razie jednak nie ma w planach postawienia oświetlenia, co jest jedną z większych bolączek mieszkańców ulicy.

Jerzy Łużniak wyjaśnia, że docelowo na rok 2010-2011 planowane są dalsze prace, m.in. poprawa kanalizacji i oświetlenie ulicy. Dodaje, że obecnie trwają prace związane z regulacją koryta rzeki. – Zakończą się pod koniec roku lub na początku nowego i po tym czasie jest szansa, aby zacząć cywilizować ul. Nabrzeżną. Teren wzdłuż rzeki jest bardzo malowniczy, więc być może poprowadzimy w tym miejscu ścieżkę rowerową lub pieszą – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group