Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3979
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Będzie gdzie spacerować

Środa, 5 stycznia 2022, 6:01
Autor: WAC
Kowary: Będzie gdzie spacerować
Fot. UM Kowary
Dzięki zaangażowaniu Fundacji Slow City oraz grupy Kowary Biegają już wkrótce zostanie oznakowana nowa, kolejna już biegowo - spacerowa "Kowarska Trasa dla Aktywnych".

Nowa trasa, która będzie oznakowana znakami czerwonymi, powstanie w ramach współpracy kowarskich biegaczy z Nadleśnictwem „Śnieżka”. Jej długość to 20,4 kilometra. Podobnie jak wszystkie dotychczasowe będzie rozpoczynać się przy ulicy Władysława II Jagiellończyka. Potem będzie przebiegać żółtym szlakiem w kierunku przełęczy Okraj, Świerkową Ścieżką do parkingu przy Schronisku na Okraju, następnie poprzez przełęcz Pod Średnicą, przełęcz Kowarską, Rudnik. Kolejne przystanki na trasie to: zajazd Victoria, stara obwodnica Kowar, cmentarz ofiar pandemii oraz ulica Waryńskiego.

Od kilku lat dzięki zapaleńcom z lokalnej grupy Kowary Biegają systematycznie wyznaczane zostają nowe szlaki biegowe i nordic walking. Początek każdej z tras znajduje się przy ul. Jagiellończyka w Kowarach, przy której są tablice z mapami szlaków biegowych. Obok też przy pobliskim markecie znajduje się darmowy parking.

Do tej pory oznakowano w terenie dwie trasy: niebieską (15,5 km) w kierunku Skalnika i zieloną (11,5 km) w kierunku Wołowej Góry. W planach jest oznakowanie kolejnej, fioletowej (13,8), w kierunku stawów w Bukowcu.

Twoja reakcja na artykuł?

49
83%
Cieszy
8
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group