Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 4014
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie bezpieczniej w „Dwójce”

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 8:11
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Będzie bezpieczniej w „Dwójce”
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wyrównane zostaną schody wewnątrz budynku. – Od wielu lat pierwsze stopnie schodów są bardzo niskie, a te ostatnie bardzo wysokie, co zagraża bezpieczeństwu dzieci – tłumaczy Beata Kozyra, dyrektor szkoły. – Do tej pory, dla poprawy bezpieczeństwa, stopnie są oznaczone kolorami, ale nadzór budowlany nakazał ich wyrównanie – dodaje dyrektor.

Obecnie Miasto szuka wykonawcy. Prace mają być wykonywane podczas tegorocznych wakacji, a ich zakończenie zaplanowano na 26 sierpnia. Obiekt jest zabytkiem i zgodę na remont schodów musiał wydać konserwator zabytków, który również określił sposób wykonania prac. Na obecne schody nałożona zostanie warstwa wyrównująca i poziomująca, a następnie wykładzina.

Do obecnego stanu schodów już zdążyła się przyzwyczaić Nicola Bojarczuk z klasy pierwszej. Dziewczynka przyznaje jednak, że na początku musiała uważać by na najwyższym stopniu pomalowanym na żółto, nie potknąć się. – Ten schodek jest wyższy niż inne, ale teraz już o tym pamiętam – powiedziała pierwszoklasistka, która ze schodów schodziła z bratem Patrykiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
123
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group