Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6141
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie bezpieczniej w „Dwójce”

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 8:11
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Będzie bezpieczniej w „Dwójce”
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wyrównane zostaną schody wewnątrz budynku. – Od wielu lat pierwsze stopnie schodów są bardzo niskie, a te ostatnie bardzo wysokie, co zagraża bezpieczeństwu dzieci – tłumaczy Beata Kozyra, dyrektor szkoły. – Do tej pory, dla poprawy bezpieczeństwa, stopnie są oznaczone kolorami, ale nadzór budowlany nakazał ich wyrównanie – dodaje dyrektor.

Obecnie Miasto szuka wykonawcy. Prace mają być wykonywane podczas tegorocznych wakacji, a ich zakończenie zaplanowano na 26 sierpnia. Obiekt jest zabytkiem i zgodę na remont schodów musiał wydać konserwator zabytków, który również określił sposób wykonania prac. Na obecne schody nałożona zostanie warstwa wyrównująca i poziomująca, a następnie wykładzina.

Do obecnego stanu schodów już zdążyła się przyzwyczaić Nicola Bojarczuk z klasy pierwszej. Dziewczynka przyznaje jednak, że na początku musiała uważać by na najwyższym stopniu pomalowanym na żółto, nie potknąć się. – Ten schodek jest wyższy niż inne, ale teraz już o tym pamiętam – powiedziała pierwszoklasistka, która ze schodów schodziła z bratem Patrykiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group