Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2380
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą trzy projekty ws. wymiany pieców

Wtorek, 16 maja 2017, 10:56
Aktualizacja: 11:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będą trzy projekty ws. wymiany pieców
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (16.05) radni zajmą się trzema projektami dotyczącymi dotacji na wymianę sposobu ogrzewania – dwa z inicjatywy służb prezydenta, jeden od grupy radnych.

Pierwszy projekt zakłada rozliczenie z osobami, które aplikowały do „Kawki”. - Dla tych, którzy od 1 stycznia 2016 roku do grudnia 2016 r. zainwestowali zgodnie z programem „Kawka” i spełnili wszystkie kryteria, to jest możliwość rozliczenia się do 50 proc. kosztów kwalifikowanych - do kwoty 7 tys. zł – powiedział na konferencji prasowej poprzedzającej sesję Rady Miejskiej Jerzy Łużniak – zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Drugi program oferowany przez służby prezydenta to skorzystanie z oferty Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, który ma zakładać dofinansowanie zależne od lokalizacji – na obszarze uzdrowiska Cieplice do 10 tys. zł (z zastrzeżeniem, że niedopuszczone będą piece na paliwa stałe), a w pozostałych częściach miasta do 7 tys.zł - dotyczy kotłów spełniających polską normę piątej klasy.

Trzecim projektem jest wniosek grupy radnych, którzy chcą zaoferować mieszkańcom dofinansowanie do 10 tys. zł, o czym pisaliśmy już tutaj: https://www.jelonka.com/68494

Jaką decyzję podejmą radni? Przekonamy się już dzisiaj, początek sesji o godz. 11:00.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła pochwalił się również platynową płytą otrzymaną od jeleniogórskiego akordeonisty Marcina Wyrostka. Jednocześnie zdradził, że podczas Września Jeleniogórskiego najprawdopodobniej Marcin Wyrostek wystąpi razem z Kayah.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group