Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3460
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bat na niepokornych pieszych

Piątek, 5 grudnia 2008, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bat na niepokornych pieszych
Fot. Angela
Niech pilnują się ci, którzy przyzwyczaili się do przechodzenia na skróty przez ulicę Wolności nieopodal pawilonu Biedronki. Od kilku dni na miejscu dawnego kiosku staje policyjny radiowóz, a przy nim czujny funkcjonariusz. Nikomu, kto przejdzie przez drogę w miejscu nieoznakowanym, się nie upiecze. Za złamanie przepisu można zapłacić nawet 100 złotych.

Jest to okres, w którym już rozpoczęła się gorączka świątecznych zakupów, a lada dzień dla dzieci i młodzieży zaczną się ferie. Ludzie są już bardzo rozkojarzeni i często wchodzą pod koła samochodów, przechodzą w miejscach niedozwolonych. Dlatego na przejściach dla pieszych w okolicach szkół, placówek i większych sklepów rozstawione będą policyjne patrole – mówi Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

To między innymi dzięki tej akcji blisko Biedronki pojawił się funkcjonariusz policji, który przypomina o obowiązku przechodzenia przez ulicę Wolności po pasach, a nie tak jak to się odbywało do niedawna, na skróty między samochodami przez dwa pasy ruchu.

Szczególną uwagę zwracamy na niechronionych uczestników ruchu. Każdy, kto przechodzi w miejscu niedozwolonym i zostaje po raz pierwszy zatrzymany przez policję otrzymuje upomnienie, a przy kolejnym zatrzymaniu karany jest mandatem w wysokości od 50 do 100 złotych – ostrzega młodszy aspirant Radosław Szymula. Jest to miejsce gdzie bardzo dużo ludzi przechodzi przez jezdnię, mimo, że 100 metrów dalej są pasy.

Pierwsze mandaty za to wykroczenie już się posypały. Może warto się więc zastanowić i przechodzić prawidłowo po „zebrach”, by nie narażać własnego życia i życia innych uczestników drogi. I zamiast płacić za mandat, kupić prezenty pod choinkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group