Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 1549
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Barejada z Grand Misiem już w ten weekend

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 września 2012, 7:45
Aktualizacja: 7:48
Autor: tau
Fot. Archiwum Organizatora
Od piątku (21 września) w Jeleniej Górze odbywała się będzie BAREJADA, czyli dwudniowy festiwal filmu komediowego, poświęcony pamięci znakomitego polskiego reżysera Stanisława Barei. Jak co roku, widzowie obejrzą kilkadziesiąt niezależnych filmów komediowych zgłoszonych do konkursu.

- Po raz pierwszy w historii festiwalu planowane jest przyznanie nagrody „Grand Miś” za najlepszy film, nawiązujący do twórczości patrona festiwalu. Wieczorową porą odbędą się pokazy specjalne pełnometrażowych obrazów komediowych, zrealizowanych przez twórców niezależnych. Zobaczymy m.in. najnowszy film jeleniogórzanina Piotra Żukowskiego i Pawła Serbinowskiego Pt. „Niebo”. Zdjęcia realizowane były m.in. w Jeleniej Górze, a wśród wykonawców są aktorzy jeleniogórskiego kabaretu „Paka” - informują organizatorzy.

Drugiego dnia festiwalu, podczas gali, wystąpi znana i popularna zielonogórska formacja - Kabaret „CIACH”. Program festiwalu wzbogacą spotkania z autorami filmów, wystawa pamiątek po Stanisławie Barei (wśród nich rekwizyty, które "zagrały" w kultowych produkcjach reżysera) oraz happening - konkurs dla mieszkańców miasta. „ŁUBU – DUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU” czyli SZAFA PREZESA NA Placu Ratuszowym. Będzie to konkurs na najśmieszniejsze życzenia i wnioski adresowane do wszystkich Prezesów Świata.

- W dniach 20-21 września (czwartek-piątek) w godzinach od 14.00 do 17.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze stanie szafa niemal żywcem wyciągnięta z gabinetu Prezesa Ochódzkiego, bohatera kultowego filmu Miś Stanisława Barei. Tak jak członkowie i pracownicy klubu „Tęcza”, tak i mieszkańcy Jeleniej Góry będą mogli pod nieobecność Prezesów nagrać w szafie swoje wnioski i uwagi dotyczące: polityki, gospodarki, kultury, sportu… słowem rzeczywistości nas otaczającej.

Piosenka, wiersz, proza – każda forma wypowiedzi są dopuszczalne. Wszystkie nagrania zostaną odsłuchane przez profesjonalne jury a najdowcipniejsze - wyemitowane na antenie Muzycznego Radia. Ponadto ich autorzy zostaną zaproszeni wraz z osobą towarzyszącą na galę festiwalową i koncert kabaretu CIACH (22.09.2012 godz. 20.00).

Wśród wyróżnionych wypowiedzi jury wybierze zwycięzcę konkursu, który otrzyma nagrodę „Złotoustego Misia”. Udział w konkursie jest otwarty, bezpłatny, prosty i absolutnie wskazany. Wystarczy przyjść w wyznaczonym terminie na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze, wygłosić do szafy nie dłuższe niż 1 minuta wystąpienie i koniecznie podać numer telefonu, żeby organizatorzy mogli zadzwonić w piątek 21 września o godzinie 20.00 i zaprosić wyróżnionych na sobotni występ kabaretu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 19-09-2012 8:07
Kolejny zd...lowaciały polski film :/ Tak napisali w serwisie youtube pod zwiastunem tego filmu niebo co to ma być pokazywany. He:) Wydaje się że w polskim młodym kinie i to niezależnym nic dobrego powstać nie może , to smutne ale prawdziwe Dlatego nie idziemy na tę imprezę...
~szafa gra 19-09-2012 8:38
To po pierwsze a po drugie - ta nieszczęsna szafa na Ratuszu - pomysł może i dobry, ale jakoś sobie nie wyobrażam że ktoś publicznie - nawet w humorystycznej formie - idzie tam nawtykać swojemu szefowi, prezesowi, naczelnikowi - a po jakimś czasie zostaje "wykończony". Kolejny niewypał niestety się szykuje.
~ 19-09-2012 8:45
Ciesze sie ze ta impreza sie odbedzie myslalem ze juz nie istnieje.
~ 19-09-2012 10:35
Bo ona tak naprawdę nie istnieje, to co się tam pokazuje ,to tak jakby nic przecież:) Raczej wożą się na S.Barei i już albo tez na innych patrz zwiastun Nieba wożenie się na B.Lindzie i po co takie zabiegi? Aby ludzie przyszli? Dobre kino nie potrzebuje wożenia się na znanych nazwiskach, zresztą linde, kto go dzisiaj ogląda on był dobry w latach 90 ... teraz mamy 2012 i co macie nam do zaproponowania??? Kogo mianowicie i co?
~salami1 19-09-2012 12:32
szkoda ze w tygodniu tego nie zrobili
~Jeloneczka* 19-09-2012 19:25
To jednak jest d...lizm - życie w mieście, którego się nienawidzi, z którego się szydzi, które się opluwa... to nie jest normalne...
~Bart 19-09-2012 21:35
Szanowni malkontenci, ja natomiast jestem zadowolony, z każdej inicjatywy , która powstaje w Jeleniej Górze Barejada to już nasza jeleniogórska świecka tradycja:) zatem należy iść dobrze się bawić i nie narzekać:
~kopyutko 19-09-2012 22:55
czemu w tym roku wstęp jest płatny? zawsze było za free

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group