Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8778
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Barejada z Grand Misiem już w ten weekend

Środa, 19 września 2012, 7:45
Aktualizacja: 7:48
Autor: tau
Jelenia Góra: Barejada z Grand Misiem już w ten weekend
Fot. Archiwum Organizatora
Od piątku (21 września) w Jeleniej Górze odbywała się będzie BAREJADA, czyli dwudniowy festiwal filmu komediowego, poświęcony pamięci znakomitego polskiego reżysera Stanisława Barei. Jak co roku, widzowie obejrzą kilkadziesiąt niezależnych filmów komediowych zgłoszonych do konkursu.

- Po raz pierwszy w historii festiwalu planowane jest przyznanie nagrody „Grand Miś” za najlepszy film, nawiązujący do twórczości patrona festiwalu. Wieczorową porą odbędą się pokazy specjalne pełnometrażowych obrazów komediowych, zrealizowanych przez twórców niezależnych. Zobaczymy m.in. najnowszy film jeleniogórzanina Piotra Żukowskiego i Pawła Serbinowskiego Pt. „Niebo”. Zdjęcia realizowane były m.in. w Jeleniej Górze, a wśród wykonawców są aktorzy jeleniogórskiego kabaretu „Paka” - informują organizatorzy.

Drugiego dnia festiwalu, podczas gali, wystąpi znana i popularna zielonogórska formacja - Kabaret „CIACH”. Program festiwalu wzbogacą spotkania z autorami filmów, wystawa pamiątek po Stanisławie Barei (wśród nich rekwizyty, które "zagrały" w kultowych produkcjach reżysera) oraz happening - konkurs dla mieszkańców miasta. „ŁUBU – DUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU” czyli SZAFA PREZESA NA Placu Ratuszowym. Będzie to konkurs na najśmieszniejsze życzenia i wnioski adresowane do wszystkich Prezesów Świata.

- W dniach 20-21 września (czwartek-piątek) w godzinach od 14.00 do 17.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze stanie szafa niemal żywcem wyciągnięta z gabinetu Prezesa Ochódzkiego, bohatera kultowego filmu Miś Stanisława Barei. Tak jak członkowie i pracownicy klubu „Tęcza”, tak i mieszkańcy Jeleniej Góry będą mogli pod nieobecność Prezesów nagrać w szafie swoje wnioski i uwagi dotyczące: polityki, gospodarki, kultury, sportu… słowem rzeczywistości nas otaczającej.

Piosenka, wiersz, proza – każda forma wypowiedzi są dopuszczalne. Wszystkie nagrania zostaną odsłuchane przez profesjonalne jury a najdowcipniejsze - wyemitowane na antenie Muzycznego Radia. Ponadto ich autorzy zostaną zaproszeni wraz z osobą towarzyszącą na galę festiwalową i koncert kabaretu CIACH (22.09.2012 godz. 20.00).

Wśród wyróżnionych wypowiedzi jury wybierze zwycięzcę konkursu, który otrzyma nagrodę „Złotoustego Misia”. Udział w konkursie jest otwarty, bezpłatny, prosty i absolutnie wskazany. Wystarczy przyjść w wyznaczonym terminie na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze, wygłosić do szafy nie dłuższe niż 1 minuta wystąpienie i koniecznie podać numer telefonu, żeby organizatorzy mogli zadzwonić w piątek 21 września o godzinie 20.00 i zaprosić wyróżnionych na sobotni występ kabaretu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group