Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7442
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Barejada w Sandra Spa

Środa, 24 czerwca 2009, 7:51
Aktualizacja: 23:37
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Barejada w Sandra Spa
Fot. Mar
Klienci najnowocześniejszego w regionie kompleksu rekreacyjnego nie mogą zapomnieć rozgardiaszu, jaki panował w placówce już po jej otwarciu. Wszystko z winy wykonawców, którzy spóźnili się z robotą. Przez nadchodzące dni będzie czynne tylko pół hotelu, aby umożliwić ukończenie prac. Sytuacja żywcem jak z filmu Stanisława Barei.

– To są jakieś żarty, przyjechaliśmy do Karpacza zachęceni promocjami i dobrą opinią o ośrodku Sandra w Pogorzelicy, tymczasem trafiłem do hotelu jak z filmu Staszka Barei – powiedział nam zdenerwowany klient – zobaczcie sami, jak nas przyjęto.

Kiedy pierwsi klienci nowootwartego hotelu i ośrodka Spa Sandra w Karpaczu pojawili się w recepcji, była nieczynna. – Mój mąż zarezerwował pobyt na otwarcie hotelu jeszcze w styczniu – mówiła kobieta ubrana w szlafrok, która pali papierosa na zewnątrz i co chwilę robi miejsce kolejnym robotnikom chodzącym z panelami, wykładzinami, wyposażeniem. Opowiada, że – kiedy przyjechali, nic nie działało. Część pierwszych gości opuściło kompleks, a oni zostali, bo mieszkają za daleko, by szybko wrócić.

Hall przestronny, ekskluzywnie urządzony. Robotnicy montują ostatnie tralki w balustradzie, inni chodzą z narzędziami. Słychać pracujące wiertarki. Obok ekip montażowych przechodzą goście w białych szlafrokach, po zabiegach i kąpieli w basenie.

– Wszystko to przez opóźnienie ekip wykonawczych – wyjaśnia dyrektor obiektu, Andrzej Świdersk – każda inwestycja jest prowadzona według umów i według nich planowaliśmy otwarcie. Gdyby wykonawcy dotrzymali terminów z umów, nie byłoby takiej sytuacji.

Zdaniem dyrekcji bilans strat nie jest oszołamiający. Pięć rodzin zrezygnowało, odebrało zaliczki i wyjechało. Zostało ponad 500 osób, ponieważ na otwarcie sprzedano wszystkie miejsca. – Przez najbliższe dni będziemy wynajmować pół hotelu, żeby dokończyć wszystko. - Doskonale rozumiem zdenerwowanie gości, ale nic nie możemy zrobić oprócz poganiania ekip. Zdziwiony jestem, że mimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym zostaliśmy tak potraktowani. Niektórych przerosła skala robót i jakość robót. Już raz przekładaliśmy termin otwarcia i dostaliśmy zapewnienie, że ten termin, 18 czerwca zostanie dotrzymany - mówi dyrektor.

Sandra Spa to 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, 254 pokoje w tym 10 dla zielonych szkół. Basen pływacki 25x10 metrów, basen „sztuczna fala”, basen okrągły do ćwiczeń, trzy baseny dla dzieci, jacuzzi i cztery zjeżdżalnie. Do tego centrum odnowy Spa, restauracja, kawiarnia. Na naszym terenie to pierwszy obiekt tej wielkości i klasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (150)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
196
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group