Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2180
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Bardzo trudne warunki w górach: wypadki u sąsiadów

Piątek, 4 marca 2011, 12:30
Aktualizacja: 14:42
Autor: TEJO
KARKONOSZE: Bardzo trudne warunki w górach: wypadki u sąsiadów
Fot. iDNES.cz
Ciężko ranny snowboardzista przebywa w szpitalu w Libercu po tym, jak dwa dni temu na trasie w Harrachovie spadł z dwóch metrów na plecy. Z kolei wczoraj narciarz na trasie zjazdowej uderzył w sześcioletniego chłopca.

Do tych incydentów doszło tuż za granicą z Polską, na trasach, z których bardzo często korzystają nasi narciarze. Wczoraj 36-letni amator białego szaleństwa pędząc na nartach wjechał w sześcioletniego chłopca. Dziecko doznało złamania kości udowej i zostało przetransportowane śmigłowcem do libereckiego szpitala. Sprawcy nic się nie stało - donosi portal iDNES.cz.

Także w szpitalu w Libercu przebywa 18-letni snowboardzista, który w minioną środę bardzo pechowo zakończył akrobację na snowboardzie. Wyskoczył na dwa metry, wypadł z trasy, stracił równowagę i spadł na plecy. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa. Dodajmy, że przed tygodniem wypadkowi uległ inny snowboardzista, który w pełnej szybkości zboczył z trasy w las i zderzył się z drzewem.

Ratownicy górscy, zarówno czescy jak i polscy, ostrzegają, że warunki w Karkonoszach są trudne: śnieg jest przymarznięty, śliski i twardy. O wypadek nietrudno. Goprowcy zalecają, aby miłośnicy białego szaleństwa uprawiali zimowe sporty w kaskach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group