Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5387
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bardzo tłoczno w Teatrze im. Norwida

Poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:15
Aktualizacja: 19:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bardzo tłoczno w Teatrze im. Norwida
Fot. TEJO
Takiej frekwencji może pozazdrościć niejedna scena w Polsce. Tłumy odwiedziły wczoraj i odwiedzają dziś Teatr im. Norwida. Wszystko za sprawą warszawskiej „Rampy”, która pokazuje czterokrotnie sztukę „Klimakterium… i już”.

Aktorki nie muszą się wcielać się w postacie w wieku menopauzalnym, bo nimi są w rzeczywistości. Sztuka jest ilustracją problemów każdej z pań. Bohaterki „Klimakterium i... już” starają się wyjść ku przeciwnościom losu z potężną dawką dobrego humoru, co – sądząc po rekordach popularności wśród widzów – udaje się znakomicie. Zespół "Rampy" wystąpi jeszcze dziś o godz. 20.

Już wczoraj do teatru z tego powodu ciągnęły tłumy. Dziś było podobnie. W pobliże gmachu przyjeżdżały autokary z publicznością z pobliskich miast i miejscowości. Niektóre grupy zarezerwowały nawet posiłek w „Old pubie”.

Nie zabrakło przy tym rodzimego akcentu. Młodzież z warsztatów „Teatr i szkoła” – przebrana w wiktoriańskie kostiumy – zachęcała przed budynkiem „Teatru im. Norwida” do obejrzenia przygotowywanej właśnie przez zespół jeleniogórski sztuki familijnej „Scrooge. Opowieść wigilijna”, opartej na prozie Dickensa. Sztukę, której premierę zapowiedziano na 6 XII, reżyseruje Henryk Adamek.

Grają: Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Anna Ludwicka, Marta Łącka, Małgorzata Osiej-Gadzina, Jarosław Góral, Jacek Grondowy, Andrzej Kępiński, Igor Kowalik, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania, Jacek Paruszyński oraz Bogusław Siwko. – Jest już bardzo duże zainteresowanie ze strony publiczności – dowiedzieliśmy się w Teatrze im. Norwida.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group