Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bardzo słodkie mistrzostwa

Czwartek, 12 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:22
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bardzo słodkie mistrzostwa
Fot. tejo
Kilkudziesięciu adeptów cukiernictwa z całego Dolnego Śląska przyjedzie w piątek do stolicy Karkonoszy, aby zmierzyć się w turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie ciastkarz.

– Już po raz kolejny organizujemy tę imprezę, która ma wielki prestiż pośród rzemieślników – powiedział nam Stanisław Mrugała, mistrz cukiernik z Jeleniej Góry.

Rafał Mrugała, syn cukiernika, był laureatem tego turnieju oraz zdobywał także słodkie laury na międzynarodowych zawodach cukierniczych w Portugalii. Dziś jest jednym z lepszych fachowców w Polsce.

Uczniowie, którzy chcą dorównać najlepszym, w piątek będą musieli rozwiązać test teoretyczny. Najbardziej emocjonująca część turnieju zacznie się w sobotę, w Siedlęcinie, w zakładzie cukierniczym Liebersbachów.

Tam uczestnicy, pod okiem komisji, będą musieli sami przyrządzić torty, ciasta i inne smakowitości. – Pod uwagę będzie brany nie tylko smak wyrobów, lecz także ich wygląd oraz sposób przygotowania – dowiedzieliśmy się od Stanisława Mrugały. Przygotowane przez uczniów słodkie desery często przypominają dzieła sztuki, zwłaszcza te wykonane z marcepenu.

Zwycięzcy konkursu odbiorą nagrody w jeleniogórskim ratuszu. Najlepsi awansują do dalszej rundy zawodów.

Zmagania organizuje Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze, wrocławskie Kuratorium Oświaty oraz Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group