Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4488
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bałagan z cenami biletów w jeleniogórskim PKS–ie

Wtorek, 11 czerwca 2013, 7:31
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2013, 7:26
Autor: Mea
Jelenia Góra: Bałagan z cenami biletów w jeleniogórskim PKS–ie
Fot. Mea
Jadąc 8 czerwca rano do pracy za bilet Jelenia Góra Olre – Szklarska Poręba zapłaciłam 6,50 zł, a wracając z pracy tego samego dnia 3 – zł, mimo że przejechałam tyle samo kilometrów. Jadąc dnia następnego, z tego samego przystanku za bilet zapłaciłam 3 zł, a wracając 6,50 zł – alarmuje czytelniczka. – Mieliśmy awarię systemu – tłumaczy Konrad Karmelita, dyrektor do spraw eksploatacji w PKS „Tour”.

- Firma PKS Jelenia Góra na trasie Jelenia Góra – Szklarska Porębą i Szklarska Poręba – Jelenia Góra od dnia 1 czerwca br. wprowadziła nowe, niższe ceny za przejazdy. Od tego dnia bilet z przystanku Jelenia Góra Orle do Szklarskiej Poręby kosztował 3 zł, tyle samo - powrotny. Przed wprowadzeniem nowej ceny płaciłam 6 zł. Od 8 czerwca spotkała mnie niemiła niespodzianka. Bilet z przystanków: Jelenia Góra dworzec PKS, Jelenia Góra Orle i Sobieszów nie tylko nie był sprzedawany według nowej ceny, ale drożej niż przed zmianami, bo za 6.50 – pisze Czytelniczka.

- Zdezorientowani pasażerowie, którzy bardzo często w przysłowiowej garści mają odliczone pieniądze na bilet są zszokowani. Dochodzi do niemiłych i czasami wręcz wulgarnych wymian zdań z kierowcami, którzy informują pasażerów, że na temat zmian cen nic nie wiedzą – dodaje.

- Nowy rozkład jazdy utrudnił mi tylko powrót do domu z pracy. Od 10 maja zniesiono kurs o 16.25 ze Szklarskiej Poręby, osoby kończące prace o 16.00 muszą teraz czekać do 17.00. Inne też były rozkłady jazdy na przystankach, a inne na stronie internetowej PKS-u – podkreśla Czytelniczka.

Konrad Karmelita, dyrektor do spraw eksploatacji w PKS „Tour” poinformował, że od 10 maja wprowadzili korekty układu przystankowego. – Teraz PKS-y jadące do Karpacza, czy Szklarskiej Poręby zatrzymują się też na przystankach przy tzw. Małej Poczcie w Jeleniej Górze oraz przy piekarni i warsztatach w Cieplicach. Z tego powodu zmieniliśmy o kilka minut rozkład jazdy i zweryfikowaliśmy cennik. Wcześniej bilet do Szklarskiej Poręby z Jeleniej Góry kosztował 7 zł, a teraz 6,50. Z Osiedla Orle wcześniej kosztował 4.50, teraz powinien kosztować 4 zł. Wczoraj rano (10.06.) kierowcy zgłosili mi problem z różnymi cenami biletów. Mieliśmy awarię systemu. Informatycy pracują nad tym, by ją usunąć. Pasażerowie, którzy czują się pokrzywdzeni mogą zgłosić się do nas drogą mailową i okazać bilety, wtedy zwrócimy pieniądze. Niemożliwe jest natomiast, by na przystankach były inne rozkłady jazdy, niż na naszej stronie, bo drukowane są z tego samego systemu – zapewnił dyrektor.

- Jeśli nasi klienci zauważają nieprawidłowości w cenach biletów lub zachowaniach naszych pracowników prosimy o zgłaszanie ich bezpośrednio do nas. Rygorystycznie podchodzimy do takich sytuacji. Z pewnością zbadamy każdą sprawę i wyciągniemy konsekwencje, jeśli zostanie wniesiona skarga – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group