Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2908
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bajkowy kącik dla małych pacjentów

Piątek, 12 lipca 2013, 8:09
Aktualizacja: 9:36
Autor: Org
Jelenia Góra: Bajkowy kącik dla małych pacjentów
Fot. Archiwum Szpitala
Dzięki Fundacji Orange Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży zyskał nowy wygląd. – Wszystko po to, by nasi podopieczni dobrze czuli się podczas terapii – powiedziała Elżbieta Zakrzewska, dyrektor SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze–Cieplicach. Ponad dwadzieścia osób przyłączyło się do akcji malowania bajkowego kącika na Oddziale Dziennym Rehabilitacyjnym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży.

- Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla placówek medycznych, by stworzyć w nich bajkowe kąciki dla dzieci. Jednym z warunków był obowiązek wykonania kącika przez wolontariuszy. Zaprosiłam do akcji Interact z Kowar, czyli młodzież z Rotary Clubu, który zajmuje się działalnością charytatywną. Dzięki chęciom tych młodych ludzi, członkom Fundacji Zdrowa Wieś oraz ochotnikom z naszego szpitala, którzy zadeklarowali swoją pomoc, otrzymaliśmy 2 tys. zł na farby. Udało się wymalować bajkowy kącik dla dzieci, poczekalnię oraz korytarz oddziału – mówiła Elżbieta Zakrzewska.

Na barwnych ścianach pojawiły się motyle, ptaki, zamki, góry, drzewa, trawa oraz kwiaty. – Ponieważ nasi podopieczni są nadpobudliwi,użyliśmy delikatnych kolorów - dodała dyrektorka.

Wszyscy świetnie się bawili podczas malowania bajkowego kącika. - Korzystaliśmy z szablonów oraz własnej inwencji w doborze wzorów na ścianach. W oparciu o te rysunki prowadzimy zajęcia i bajkową narrację. Przenosimy się więc w średniowieczne czasy, lasy oraz góry, co pomaga skupić uwagę dzieci i pobudzić ich wyobraźnię – podkreślała Beata Poleszczuk, koordynatorka oddziału.

Z sal korzysta obecnie 24 pacjentów w wieku od 3 do 17 lat, którym nowe ściany bardzo się spodobały. – W kąciku jest basen z kulkami, w którym można się fajnie bawić. Obrazy na ścianach przypominają dawną historię i dzięki nim jest przyjaźniejsza atmosfera na zajęciach – mówił Miłosz, uczestnik zajęć.

Warto dodać, że w salach i na korytarzu zamontowano też ostatnio głośniki, z których płynie muzyka relaksacyjna.
- Nasi mali pacjenci już sami zgłosili kolejny pomysł na stworzenie sali krzyku, czyli miejsca gdzie będą mogli się wyładować np. poprzez uderzanie pięściami w worki treningowe do boksu. Pomysł ten zamierzam zrealizować – powiedziała Elżbieta Zakrzewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group