Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5541
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bajki i chiński alfabet w Książnicy

Środa, 25 sierpnia 2010, 14:50
Aktualizacja: 15:13
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Bajki i chiński alfabet w Książnicy
Fot. Gabi
Kolejny raz odbyły się już w Bibliotece Dziecięco–Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej poranki–czytanki. Na dzisiejsze spotkanie przybyło około dziesięcioro dzieci z mamami i babciami. Pani bibliotekarka przeczytała maluchom chińską bajkę o tygrysie i jelonku.

Prowadząca pokazała także bardzo interesującą książkę, w której znajdowała się pagoda, mur chiński, rytualny smok. Przybyłe maluchy otrzymały kopertę, w której znajdowały się karteczki, na których widniała literka polska i odpowiednik chiński.

Dziewczęta i chłopcy mieli za zadanie ułożyć na tekturce swoje zdrobniałe imię po polsku i chińsku. Po skończeniu otrzymały także kolorowankę do domu. Poza tym pobawiły się w różne gry i zabawy pod czujnym okiem pani bibliotekarki i opiekunów.

Okazało się, że spędzony czas na takich spotkaniach może być bardzo kolorowy, a przy okazji pouczający. Pod koniec września odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci w Książnicy Karkonoskiej i Rajd Bibliotekarzy z czytelnikami. Więcej informacji podamy niedługo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group