Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4030
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was Kochamy”. Po konferencji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 maja 2012, 8:11
Aktualizacja: 9:50
Autor: Filip Wieczorek
Fot. Filip Wieczorek
Wczoraj, 25 maja w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa dotycząca akcji profilaktyki raka szyjki macicy pod hasłem „Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”. W tym programie to dzieci mają zachęcić swoje mamy do badań profilaktycznych.

- W związku ze zbliżającym się Dniem Matki przygotowaliśmy specjalne laurki zawierające informacje o badaniach cytologicznych, które zostały przekazane prawie 250 przedszkolom. Dzieci po podpisaniu mogą przekazać je swoim mamom. Laurki mają formę kolorowanek, znajduje się na nich hasło „Badajcie się mamy, bo mu dzieci Was kochamy”. Dzieci mogą je dowolnie kolorować. Ta forma dotarcia do kobiet ma być dodatkową motywacją, aby wziąć udział w badaniach – mówią organizatorzy.

Akcja miała miejsce już po raz trzeci. W tym roku, jej inauguracja odbyła się w Jeleniej Górze – mieście posiadającym najwyższy odsetek kobiet objętych programem profilaktyki raka szyjki macicy.

Organizatorami akcji są: Narodowy Fundusz Zdrowia Wojewódzki Oddział Dolnośląski, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy i Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ania567890 26-05-2012 14:41
badania prenatalne też są ważne by wcześniej wadliwą \"jednostkę\" i nie męczyć się z nią dając zarobić koncernom farm i lekarzom
~ania567890 26-05-2012 19:46
te admin chcesz w klawiaturę co to za zmienianie moich komentarzy, pisałam o usuwaniu wadliwych jednostek w odpowiednim czasie gwoli ścisłości

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group