Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8760
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Baba, baranek i zajączek prosto z Piechowic

Niedziela, 28 marca 2010, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: Gabi
PIECHOWICE: Baba, baranek i zajączek prosto z Piechowic
Fot. Gabi
Od minionego piątku do dziś Piechowickim Ośrodkiem Kultury „rządzą” Baby Wielkanocne.

W ramach trzydniowej imprezy z mnóstwem świątecznych atrakcji można było wczoraj posłuchać zespołów muzycznych z okolicy tj.: „Karkonosze”, „Szarotka”, „Rudawianie”, „Szklarki”. Każdy zespół odznaczał się nie tylko charyzmą sceniczną, ale także pięknymi strojami. Przybyły mógł zjeść typowe potrawy wielkanocne, no i oczywiście przepyszne ciasta.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy mógł zaopatrzyć się w prezenty na nadchodzące święta. Było więc stoisko pięknie zdobionych pisanek. Bardziej wytrwali mogli zrobić je samemu. Nie zabrakło także plecionych figurek i koronkowych ozdób na pisanki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zające i barany.

Wielorodnością zachwycało przybyłych stoisko z decoupage i kartkami haftowanymi wstążeczką. Na pierwszym piętrze można było obejrzeć wystawę obrazów haftowanych krzyżykiem, nie tylko o tematyce świątecznej. Należało także zagłosować na najładniejszą pisankę.

Jeśli kogoś nie interesowały rzeczy związane ze świętami, mógł obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą historii Piechowic. Furorę wśród dzieci i nie tylko robiły Zagroda Baranka i Zagroda Króliczka. Znajdowały się tam żywe zwierzęta. Rodzice mogli na chwilę zostawić swoje pociechy w Bawialni Malucha.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, do przyłączenia się do zabawy. Jeszcze tylko dziś będzie można obejrzeć ciekawe ozdoby wielkanocne, posłuchać piosenek ludowych i trochę odetchnąć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group