Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4686
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Awanse i nagrody na Święto Policji

Sobota, 17 lipca 2021, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Awanse i nagrody na Święto Policji
Fot. WAC
Uroczystą zbiórką, która odbyła się wczoraj (16.07) w Teatrze im. C.K Norwida, uczcili Święto Policji jeleniogórscy funkcjonariusze.

Wraz z policjantami świętowało liczne grono zaproszonych gości: parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości oraz innych służb i instytucji. Z ich ust padło wiele ciepłych słów, podkreślających wielkie zasługi mundurowych w ostatnim roku, który zdominowała walka z pandemią.

Wczorajsza uroczystość była też tradycyjnie okazją do wręczenia licznej grupie funkcjonariuszy awansów na wyższe stopnie służbowe. O stróżach prawa nie zapomniały także okoliczne samorządy, które wyróżniającym się mundurowym, głównie z pionu prewencji, ufundowały nagrody finansowe i rzeczowe.

Minął już ten czas kiedy to policja jak mówiono pracowała pod statystyki – mówi komendant miejski policji w Jeleniej Górze, inspektor Leszek Zagórski. - My pracujemy głównie dla społeczeństwa. Staramy się, aby doceniało ono naszą pracę, bo ten okres w jakim ostatnio poruszaliśmy się wszyscy był bardzo trudny. Policja realizowała w tym czasie nowe zadania. Walczyła z takim wrogiem, z którym dotąd nie walczyła - z covidem. Wykonywaliśmy pracę na rzecz innych instytucji, głównie służby zdrowia. Spełnialiśmy również zadania wynikające z konieczności pilnowania społeczeństwa pod kontem przestrzegania pewnych obostrzeń, które istniały. Rzeczą najważniejszą, zwłaszcza przy dzisiejszym święcie jest, aby jeleniogórska policja rozkwitała, żeby mieszkańcy byli z nas zadowoleni i żebyśmy mieli zrozumienie ze strony samorządów jeśli chodzi o nasze potrzeby. My, ze swej strony staramy się być otwarci na potrzeby wszystkich, odpowiadać na nie i je zabezpieczać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group