Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9897
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Awans Targów Turystycznych TOURTEC w ogólnopolskim rankingu 2012 r.

Piątek, 1 marca 2013, 10:45
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2013, 9:46
Autor: Mea
Powiat: Awans Targów Turystycznych TOURTEC w ogólnopolskim rankingu 2012 r.
Fot. Archiwum
Rynek Podróży”, prestiżowy magazyn biznesu turystycznego, ogłosił listę najlepszych targów turystycznych w Polsce. – Z roku na rok zajmujemy coraz wyższe miejsca w tym ogólnopolskim rankingu, co nas bardzo cieszy. Tym bardziej warto podkreślić, że jesteśmy jedynymi targami w naszym kraju w pełni darmowymi dla wystawców – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Targi organizowane w Jeleniej Górze przez Starostwo Powiatowe zdobyły 46 punktów i zajęły 8 miejsce wśród takich miast jak, Szczecin, Wrocław, Katowice, Gdańsk, czy Warszawa. Tym samym awansowały o jedno miejsce, gdyż w ubiegłym roku TOURTEC był na miejscu 9. Dla porównania, w tegorocznym rankingu tuż za jeleniogórskimi targami są ITM Warsaw z 44 punktami oraz „Na styku kultur” z Łodzi z 33 punktami.

- Jest to dla nas ogromne osiągnięcie, bo co roku pniemy się w górę, a porównywani jesteśmy do targów z największych miast wojewódzkich – podkreślił Wiesław Dzierzba.

Punkty końcowe rankingu są sumą uzyskanych punktów w siedmiu kategoriach: ogólna liczba wystawców, liczba wystawców zagranicznych, liczba wystawców krajowych, powierzchnia wystawowa, liczba odwiedzających, liczba handlowców i profesjonalistów branży oraz organizacja i ważniejsze imprezy towarzyszące. W kategorii liczby osób odwiedzających TOURTEC jest na 7. miejscu, natomiast w organizacji i ważniejszych imprezach towarzyszących targi zajęły 5. miejsce.

XV Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC odbędą się w tym roku 10. i 11. maja na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Wezmą w nich udział wystawcy z całej Polski oraz Czech, Niemiec i Holandii. Wielowiekowe tradycje wędrowania po górach i odwiedzania magicznych miejsc oraz wypoczynku w przyjaznych hotelach i spa łączy jeden cel, oferowanie atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu. Jak co roku, nie zabraknie występów zespołów artystycznych, pokazów i konkursów, seminarium na temat turystyki, a dla wystawców zaplanowano loty szybowcem nad Kotliną Jeleniogórską.

Dzięki pozyskaniu przez powiat jeleniogórski środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: Inwestujemy w waszą przyszłość w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013 na projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” stoiska na Targach TOURTEC są bezpłatne.
Patronat nad targami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Prezes Dolnośląskiej Izby Turystycznej oraz Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group