Zalogowanych: 30

Czarny Bór: Awans Pub Gola

Wtorek, 29 maja 2018, 3:11
Aktualizacja: 3:12
Podopieczni Lecha Walczaka na trzy kolejki przed końcem rozgrywek klasy B zapewnili sobie awans na zaplecze okręgówki. W spotkaniu wyjazdowym pokonali Skalnika Czarny Bór 4:1.

Dla ekipy z Jeleniej Góry było to 19 zwycięstwo w rozgrywkach (poza tym mają na swoim koncie 2 remisy i 1 porażkę). Nad drugim w tabeli Bobrem Marciszów mają już 11 punktów przewagi, a do zakończenia sezonu pozostały im dwa mecze do rozegrania (większości rywali trzy, bowiem Pub Gol będzie pauzować w przedostatniej kolejce. Bilans bramek również wskazuje na dominację jeleniogórzan, którzy zdobyli 90 goli, a stracili 24.

W konfrontacji ze Skalnikiem już w 5. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Daniel Kuśnicki. Siedem minut później było już 0:2, kiedy to na listę strzelców wpisał się Tomasz Jurczyk. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale druga połowa potwierdziła wyższość przyjezdnych. Najpierw (w 61. minucie) bramkę kontaktową zdobył Marcin Kois, ale dwie minuty później Łukasz Dziedzic podwyższył na 1:3. Wynik w 70. minucie ustalił Michał Bałkun i Skalnik przegrał z Pub Golem 1:4.

W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają kilka dni później od większości drużyn w grupie, bowiem 6 czerwca o godz. 18:00 podejmą Potok Karpniki. Będzie to okazja do świętowania awansu przed własną publicznością.

Skalnik Czarny Bór – Pub Gol Jelenia Góra 1:4 (0:2)
Skalnik:
Tackowiak – Pyrdoł, Baraniec, Skoczeń, Pokrzywa, D. Marczak, M. Marczak, Kois, Jędrzejczyk, Tobiasz, Poręba.
Pub Gol: Jarosz – Jurczyk (60' Chromik), Dziedzic, Głowik, K. Hamowski, Kuśnicki, Walczak, Gawroński, Modrzyk (40' Bałkun), Pawlikowski (75' Baranowicz), Rudy.