Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6931
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Autostrada Wolności

Środa, 19 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:50
Autor: Muzyczne Radio
Autostrada Wolności, tak mówią policjanci o drodze łączącą centrum miasta z Cieplicami.

Każdy zmotoryzowany jeleniogórzanin widział tu samochody mknące z ogromną prędkością. Rekord, jaki zarejestrował przenośny policyjny radar, to 190 kilometrów na godzinę.
</b>

Przy tej szybkości pieszy ani inny kierowca nie ma żadnych szans. Policja, oprócz ciągłych patroli zwróciła się do miasta o zainstalowanie na ulicy kolejnych świateł na przejściach dla pieszych.

Jak mówi naczelnik sekcji ruchu drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze, podinspektor Maciej Dyjach, dzięki temu kierowcy choć trochę zwalniają. Policjanci często widzą, jak na ich widok samochód staje dęba przy ostrym hamowaniu.

Na prośbę policji, miejski zarząd dróg i mostów instaluje barierki na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z Wojska Polskiego a Małą Pocztą. Tam z kolei bez wyobraźni zachowują się piesi, którzy przechodzą ulicę w każdym możliwym miejscu. Dochodzi tam do wielu potrąceń, a kilka miesięcy temu zginęła młoda kobieta.

Innym niebezpiecznym miejscem jest ulica Wojska Polskiego, gdzie dochodzi do wielu stłuczek i potrąceń, ale tutaj z powodu bardzo intensywnego ruchu samochodowego i pieszego, zwłaszcza podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Miejscem szczególnie niebezpiecznym jest skrzyżowanie z ulicą Grottgera, obok budynku sądu.

Od pewnego czasu na tym skrzyżowaniu dyżuruje funkcjonariusz policji, który zatrzymuje ruch, gdy na przykład bezskutecznie przez sznur samochodów usiłuje się przebić grupa uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group