Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7390
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Autonomia uzdrowiska

Piątek, 7 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 8 kwietnia 2006, 9:16
Autor: Konrad
Jelenia Góra: Autonomia uzdrowiska
Fot. rylit
Jest szansa, żeby w tym roku Cieplice Śląskie Zdrój przyłączone do Jeleniej Góry w 1976 roku, stały się dzielnicą uzdrowiskową – zapewnia radca prawny, Radosław Pluciński. Umożliwia to uchwalona w 2005 roku ustawa o uzdrowiskach, według której uzdrowiskowa część miast powinna zostać wydzielona jako dzielnica.

To dokładnie dotyczy Cieplic, które po przyłączeniu do Jeleniej Góry ulegały i ulegają stopniowej degradacji. – Nie powstrzymują jej nieliczne inwestycje prowadzone przez miasto – mówi Pluciński.

Poparcie swojego projektu znalazł w Towarzystwie Miłośników Cieplic, które postanowiło zebrać poparcie pod obywatelskim projektem uchwały rady miasta. Taki projekt może złożyć, na przykład, towarzystwo.

Już dwa lata temu TMC postulowało utworzenie dzielnic w Jeleniej Górze, ale wtedy było to niemożliwe, gdyż w miastach poniżej 100 tysięcy mieszkańców dzielnic może nie być. Zależy to od dobrej woli władz miasta, w naszym takiej woli nie było.

Czy na pół roku przed wyborami samorządowymi będzie to możliwe? Wokół tego projektu mogą się skupić mieszkańcy Cieplic i może to mieć wpływ na wynik wyborów prezydenckich.
Kompetencje rady dzielnicy i zarządu zależeć będą od decyzji rady miasta, jeśli przegłosuje uchwałę o utworzeniu dzielnicy Cieplice Zdrój.

Dzielnica miasta ma sporą autonomię, na przykład własny urząd dzielnicowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group