Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5462
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Autokary do kontroli

Niedziela, 19 czerwca 2011, 5:35
Aktualizacja: 5:36
Autor: Agrafka
By zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży wyjeżdżającym na wakacje policja jak co roku sprawdza stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierowców. Jednak czy zawsze podejmuje takie działania na prośbę rodziców?

Z prośbą o skontrolowanie autokaru, który miał wieść dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Miłkowie, zadzwoniła we wtorek rano jedna z naszych czytelniczek.

- Zadzwoniłam o 7.00 rano do komisariatu policji w Karpaczu. Okazało się, że policjanci przyjechali dopiero o 8.30, kiedy autokar już dawno odjechał, a przecież z Karpacza do Miłkowa jedzie się najwyżej 10 minut, jak nie krócej. Kiedy zadzwoniłam do komendanta policji w Karpaczu, poinformował mnie jedynie, że mogłam zatrzymać autobus do czasu przyjazdu policji, a przecież zawiadomiłam godzinę wcześniej, że punkt 8.00 autokar odjeżdża. Jestem zbulwersowana postawą policji. Uważam, że nie można na nich liczyć – powiedziała Katarzyna z Miłkowa.

Tymczasem policja informuje, że nie ma obowiązku reagowania na każdą prośbę o sprawdzenie autobusu.
- Należy pamiętać o tym, że kontrola autokarów nie jest obowiązkiem policji. Czynimy to ze względów prewencyjnych i w miarę możliwości, gdy funkcjonariusze nie wykonują innych czynności służbowych – powiedziała Edyta Bagrowska, podinspektor z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Jeżeli chodzi o sytuację z Miłkowa, to oczywiście od organizatorów i opiekunów zależało, czy będą czekać na przyjazd radiowozu, czy nie. Jeżeli nie było w chwili zgłoszenia wolnego patrolu, to taka kontrola nie mogła być przeprowadzona – dodała.

Prośbę o przeprowadzenie kontroli można zgłosić wcześniej do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze pod nr tel. 75/75-20-591 lub 75/75-20-337. Kontrolę policjanci przeprowadzać będą w stałym miejscu na dworcu PKS przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze. Z prośbą o sprawdzenie autobusu opiekunowie mogą zwrócić się również do funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego pod numerem telefonu 75/75 - 534-93.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group